6 bin nüfuslu ilçeye 200 bin kişi gidecek

11.07.2021
42
6 bin nüfuslu ilçeye 200 bin kişi gidecek

Bartının tarihi ve turistik ilçesi Amasrada bulunan otel ve pansiyonlar Kurban Bayramı öncesinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, bayram öncesi ve bayram da dahil günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turist beklediklerini söyledi.

Amasra normalleşme döneminde ziyaretçilerin akınına uğramaya başladı. Kurban Bayramı öncesi alınan rezervasyonlarla 5 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların yüzde 100ü doldu.

İlçe merkezi 6 bin 600 nüfuslu Amasraya bayram tatilinde günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turistin gelmesi bekleniyor.

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır bütün konaklama tesislerinin dolduğunu belirterek, Amasramız her yıl olduğu gibi bu sene de yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahne olacak. Şu anda bayrama 1 hafta var ama bütün konaklama tesislerimiz şimdiden yüzde 100 doluluk oranına ulaştı dedi.

Çakır, Yani yer kalmadı. Tabii yoğun ziyaretçi akını Amasranın çevresindeki bütün köylerimizin gerek ev pansiyonculuğu konusunda ivme kazanmasına neden olacak şeklinde konuştu.

İnkuma günde 20-30 bin turist bekleniyor
Bartında 3 kilometrelik sahil şeridiyle tek mavi bayraklı plajı olan ve özellikle günübirlik turistlerin akın ettiği İnkum tatil beldesi de ilgi görüyor.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Daha şimdiden ve Kurban Bayramı tatili süresince Amasra ilçemize gelen misafirlerimiz mutlaka İnkuma da uğruyor. Şu anda İnkumda günlük 20-30 bin kişi bekliyoruz. Belediye olarak mavi bayraklı inkumda bütün tedbirlerimizi aldık diye konuştu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.