Altın fiyatları 1000 dolara gerileceyek mi?

Ekonomist Nouriel Roubini altın fiyatları için ürküten tahmininde ısrar ediyor. Roubini altının 2015 yılına kadar 1000 dolara gerileyeceği söylüyor.

Kriz Kahini olarak bilinen ekonomist Nouriel Roubini,altının onsunun 2015 yılına kadar 1000 dolara gerileyeceği yönündeki tahminini yineledi. 2008 konut krizine yönelik doğru tahmininin ardından piyasalarda Kriz Kahini olarak adlandırılan ekonomist Nouriel Roubiniden altın fiyatlarına yönelik yeni bir tahmin geldi. IndexUniverse.com adlı siteye konuşan New York Üniversitesi öğretim üyesi ekonomist Roubini, küresel ekonomi risklerine yönelik ise tavır değiştirdi.

ENFLASYON KARŞI ALTIN ALMAK İYİ YATIRIM DEĞİL
Roubini, ABD Merkez Bankasının süper gevşek para politikasına rağmen enflasyonun düşük kalmaya devam edeceğini bunun da düşük büyümeden kaynaklandığını söyledi ve bunun da enflasyona karşı insanların altın satın almasının iyi bir yatırım olmayacağını söyledi. Roubini, hisse senetlerinden, gayri menkule kadar hem gelir hem de sermaye kazançı sağlayacak farklı yatırım araçlarının da olduğuna işaret etti.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.