Amazon Prime Video uygulamasına klip alma özelliği eklendi

Dizi Haberleri

Amazon Prime Video uygulamasına klip alma özelliği eklendi Amazonun video akış platformu Amazon Prime Video, artık belirli içeriklerden 30 saniyelik klipler almanıza izin veriyor. Şu an için özellik yalnızca iOS cihazlarda bulunuyor.

Video akış paltformları arasında en çok aboneye sahip olanlardan biri olan Prime Videoya yeni bir özellik eklendi.

30 Saniyelik Klip
Amazonun geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamaya göre artık belirli içeriklerde iOS sahipleri, mobil uygulama üzerinden içeriğin dilediği 30 saniyelik kısmını klip olarak alabilecek. Amazon yine bu alınan klibin kolayca paylaşılabilmesi için de uğraşmış gibi duruyor. Bu özelliğin şu an için sadece bazı içeriklerde erişilebilir olduğunu hatırlatmakta fayda var. İlerleyen süreçte bu sayı mutlaka artacaktır.

Klip almak istediğiniz zaman ekranda çıkan “Klip Paylaş” butoununa tıkladığınızda Prime Video, otomatik olarak 30 saniyelik bir klip oluşturacak. Ardından çıkan ekrandan bu 30 saniyeyi daha detaylı bir şekilde görebilecek ve spesifik olarak klibini almak istediğiniz bölümü seçebileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Prime Vİdeonun 8.41 sürümünü veya sonraki bir sürümü kullanıyor olmanız lazım. Bu yeni özelliğin diğer video akış platformlarında daha önce hiç görmediğimiz bir özellik olduğunu söylemekte fayda var.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.