Android kullanıcıları neden iPhone a geçiyor?

01.06.2023
51
Android kullanıcıları neden iPhone a geçiyor?

Android’den iOS’a geçenlerin sayısı hızla artıyor. Peki, Android kullanıcıları neden iPhone’a geçme gereği duyuyor? İşte CIRP’ın güncel raporu:

Son on yılda Android kullanıcılarının iPhone’a geçişinde artan bir eğilim var. CIRP’ın Mayıs ayı raporuna göre, Android’den iOS’a geçiş %10 – %15 oranında arttı.

Android’den iPhone’a geçiş nedenleri
En son veriler, Android kullanıcılarının iOS’a geçmelerinin ardındaki çeşitli faktörleri açığa çıkarıyor. İşte Android’den iPhone’a geçme nedenleri:

Önceki telefonda yaşanan sorunlar
Geniş aksesuar seçenekleri
Daha sezgisel kullanıcı arayüzü
Maliyet
Çevresel faktör
iPhone alıcılarının yarısından fazlası, önceki telefonlarında yaşadıkları sorundan bahsetti. Bağlantı sorunları, pil ömrü ve başka önemli cihaz işlevlerinde yaşadıkları sorunları neden olarak gösterdi.

Android’den iPhone’a geçiş yapanların %26’sı, yeni işletim sisteminin özelliklerinden veya iPhone’un donanımından etkilendiklerini belirtti.

iPhone’a geçenlerin küçük bir kısmı, yeni bir Android telefon almanın daha maliyetli olacağını düşünüyor. %6’lık bir kesim de aile ve arkadaşlarıyla aynı uygulamalara erişmek için iPhone’a geçtiklerini belirtti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.