Aşk-ı Memnu yerine dizi önerileri

Behlül’le Bihter’in aşkını anlatan Aşk-ı Memnu bittikten sonra boşluğa düşenlere Ahmet Hakan’dan yeni dizi önerileri

Büyük ilgiyle izlenen Aşk-ı Memnu’nun bitmesinden sonra Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan boşluğa düşen seyirciler için yeni dizi önerileri getirdi.

Ahmet Hakan’ın “Al yağmala ey dizici” başlığıyla bugünkü köşe yazısında yer alan dizi önerileri şöyle:

ŞIPSEVDİ: Şöyle davudi bir ses “Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın ölümsüz eseri: Şıpsevdi” diye tanıtır diziyi… İçinde züppelikle alay var, daldan dala konan bir çapkın var, halk usulü gülmece var… Eh biraz da “sezon finali”ne şöyle merak uyandırıcı bir son saklandı mıydı, gelsin reytingler.

SİNEKLİ BAKKAL: Bugüne uyarlanınca acayip bir kıvam çıkar ortaya: Muhafazakâr demokrat dünyanın çelişkileri anlatılır… Türbanlı cipliler ile türbanlı işçiler arasındaki gerilimden söz edilir… Mistik eğilimlerden falan söz edilir… “Kız Tevfik” rolü için Fatih Ürek çok iyi gider… Ama sanırım böyle bir dizi için Cumhuriyet Gazetesi’nin bir kanal açması gerekecektir.

DİŞİ ÖRÜMCEK: Bir Türk hariciyecisinin fettan karısının maceraları… ATV uyuma… Refik Halit Karay’ın ölümsüz eserinden hemen uyarla… Hem seyirci çeker, hem de dönemin ruhuna uygun olur.

KÜRK MANTOLU MADONNA: Sabahattin Ali romanı… İçinde aşk var… Çaresizlik var… Ölüm var… Melodram var… Sündürmeye müsait… Sezon finaline uygun bir son da var

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.