Bitcoin çakılırken Nayib Bukele yine satın alım yaptı

Bitcoin fiyatı düşüşünü daha da derinleştirerek 34 bin dolar sınırını zorlarken kahraman olarak görülen El Salvador başkanı Nayib Bukele yine dip seviyelerden satın alım yaptı.

El Salvador devlet başkanı Nayib Bukelenin Türkiye ziyareti esnasında Merkez Bankasının kripto para satın alacağı iddiaları ile yükselişe geçen Bitcoin fiyatı ne yazık ki bunlar doğru çıkmayınca tam anlamıyla çakıldı. Sürekli düşen Bitcoine rağmen Nayib Bukele ise ucuza mal vermeyin çağrısı yaptı.

Ucuza mal vermeyin!
43 bin dolar bandını zorladıktan sonra ani bir şekilde 38 bin dolar altına sarkan Bitcoinin buradan toparlaması bekleniyordu. Hatta Nayib Bukele paylaşım yaparak dibi kaçırdığı için üzgün olduğunu söylemişti. Piyasalar kahraman başkanı daha fazla üzmedi.

Yatırımcıyı şoke eden ikinci bir düşüş dalgası daha geldi ve gece 3 kapanışı ile birlikte 34 bin dolar civarına yolculuk başladı. Bu noktada grafiklerde ikili dip umudu ortaya çıksa da gerçekleşmedi ve yine aşağı doğru bir satış baskısı yaşanıyor.

Günün iyi haberi ise Başkan Nayib Bukelenin 36500$ ortalamayla 410 BTC daha satın aldığını duyurması oldu. Yani 15 milyon dolar civarı bir alım yapıldı. Böylece hazine toplamda 1770 BTC varlığa ulaştı. Bu denli Bitcoin varlığı tutan zaten başka bir ülke yok. Bukele insanların ucuza elindeki valıkları satmasını eleştirdi.

Dünyada kripto para varlığı tutan yatırımcı sayısı hızla artıyor ancak fiyatlara yansımaması düşündürücü. Özellikle Bitcoin madencilerinin elinden çıkardığı ve transfer edilen rezerv miktarlarında önemli artışlar yaşandığı belirtiliyor. Geçen yıl madencilerin 15 milyar dolar gelir elde ettiği düşünüldüğünde aslında önemli bir risk de oluşmuş durumda.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.