Burger Kingin sahibi Popeyesi satın alıyor

Burger King ve Tim Hortonsın sahibi Restaurant Brands International, tavuk restoranı zinciri Popeyesi 1,8 milyar dolara satın almak üzere anlaştı.

AA

Hızlı yemek şirketleri Burger King ve Tim Hortonsın sahibi Restaurant Brands Internationalın (RBI) tavuk restoranı zinciri Popeyesi 1,8 milyar dolara bünyesine katacağı bildirildi.

Kanada merkezli RBI ve ABD merkezli Popeyes Louisiana Kitchenden yapılan ortak açıklamaya göre, iki şirket birleşmek için anlaşmaya vardı.

Dünya genelinde 2 bin 600den fazla mağazası bulunan Popeyesin 1,8 milyar dolar karşılığında RBI bünyesine katılacağının belirtildiği metinde, satın alım işlemlerinin nisan ayının başlarında tamamlanmasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca Popeyesin birleşmeye rağmen bağımsız olarak ABDden yönetilmeye devam edeceği ifade edildi. Popeyesin hisseleri, satın alma haberlerinin ardından yüzde 20ye yakın değer kazanarak 78,77 dolara yükseldi. RBIın hisseleri ise yaklaşık yüzde 7 yükselerek 57,66 dolara çıktı.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.