CHPli Kadınların İsyanı

İzmir il kongresinde seçilen 48 kurultay delegesi içinde hiç kadın olmaması, CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Koşanoğlu’nu isyan ettirdi…

Koşanoğlu, “Yazın sıcakta, kışın soğukta kapı kapı gezerek oy isteyen kadınlar yerel ve genel seçimde aday listelerinde yer almazken, şimdi örgüt seçimlerinde bile görmezden geliniyor. Bırakın adaylığı fotoğraf karelerinde bile yokuz” dedi.

İzmir’de beş yıldır CHP Kadın Kolları Başkanı olan Gülşen Koşanoğlu, geçen pazar günü yapılan il kongresinde seçilen kurultay delegelerinin içinde hiç kadın bulunmamasına tepki gösterdi. İzmir’de yerel seçimlerde partisinin başarılı olmasında kadınların büyük payı olduğunu belirten Koşanoğlu, “Dağ köylerinde, kent merkezinde kapı kapı gezerek, seçmenle acıyı, mutluluğu paylaşarak, empati kurarak seçimi aldık. Ama birileri çıktı, Noel Baba gibi ‘seçimin galibi benim’ dedi. Biz halkın kapısını seçimden seçime çalmadık. Göle çaldığımız maya 29 Mart’ta tuttu” dedi.

Gülşen Koşanoğlu, İzmir’de özverili çalışan CHP’li kadınların aday listelerinde yer alamadığını, örgüt seçimlerinde bile listelere giremediğini söyledi. Koşanoğlu, “İzmirli 48 kurultay delegesi içinde tek kadın yok. Kadınlar bu çınara 87 yıldır kovayla su taşıyor, birileri gibi dallarını kırmıyor. Örgütteki kadınlar buruk. Bu sorunu önce İl Başkanı Ekrem Bulgun’a, ardından da Genel Başkan Deniz Baykal’a aktaracağım” diye konuştu.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.