Çinliler 3.500 euro fiyata sahip bir elektrikli otomobil piyasaya sürdü

Çinliler 3.500 euro fiyata sahip bir elektrikli otomobil piyasaya sürdü Tamamen elektrikli araçlar Çinde popülerlik kazanmaya devam ediyor. Lingbao markası 3.500 euro başlangıç fiyatına sahip bir hatchback otomobil piyasaya sürdü.

Çinli marka Lingbao, yerel pazarda uygun fiyatlı bir elektrikli araç satışa sundu. Coco isimli modelin başlangıç fiyatı 26.800 yuan. Bu da 4.140 dolar veya 3.495 euroya denk geliyor.

Söz konusu fiyata genellikle otomobil görünümü verilmiş gövdeye sahip üç tekerlekli motosiklet veya ATV sunuluyor. Ancak bu defa tam teşekküllü bir otomobilden bahsediyoruz. Yani beş kapılı bir hatchbackten.

Lingbao Coconun uzunluğu 3548 mm, genişliği 1536 mm, yüksekliği 1588 mm, aks mesfesi ise 2300 mm olarak ölçülüyor. Araçta 13 inç ebatında lastikler kullanılmış.

Otomobilin kaputunun altında 30 kW (41 beygir) ve 95 nm maksimum tork kapasiteli bir elektrik motoru mevcut. Maksimum 100 km/s hıza ulaşabilen aracın baz versiyonu tek şarjla 120 km yol yapabiliyor.

İki donanım seviyesinde sunuluyor
Lingbao Coco, Hero ve Alliance olmak üzere iki donanım seviyesinde sunuluyor. Üst modelin fiyatı 31.800 yuan (4.900 dolar veya 4.135 euro). Araçta klima, Bluetooth işlevine sahip 9 inçlik bilgi-eğlence sistemi var.

Giriş seviyesi modeli satın alanlar klima ve multimedya sisteminden mahrum kalacaklar. Güvenlik açısından elektrikli otomobilde emniyet kemerleri, arka park sensörleri, ABS ve EBD sistemlerinin yer aldığını belirtelim.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.