Diriliş Ertuğrul 78. bölüm fragmanına göre Aliyar şehit oluyor

Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ile yarın akşam Trt1de ekrana gelecek. Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde Ural ve Aliyara kurulan tuzağı farkeden Ertuğrul imdada koşar. Ancak cenk meydanında vurulan Aliyar şehit oluyor! Emir Saadettin ise evleneceği kadının kaçırıldığını duyunca deliye döner

Diriliş Ertuğrul dizisi yeni bölümü için heyecan dorukta. Yarın akşam ekrana gelecek olan Diriliş Ertuğrulda olayların ardı arkası kesilmiyor. Batuhanın Aslıhanı kaçırması ile birlikte ne yapacağını şaşırır. Vasiliustan yardım isteyen Batuhan, iş birliği içine girer. Batuhan, Aslıhanı koz olarak kullanıp iki kardeşi Ural ve Aliyarı büyük bir tehlikeye sokar. Cenk meydanında vurulan Aliyar ise şehit oluyor.

Yapımcılığını Tekden Filmin üstlendiği Diriliş Ertuğrul dizisinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Esra Bilgiç, Cengiz Çoşkun, Nurettin Sönmezi Cavit Çetin Güner, ve Kürşat Alnıaçıkın yer aldığı Diriliş Ertuğrul yeni bölümü ile 22 Şubat 2017 Çarşamba akşamı TRT1de ekrana gelecek.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 78. BÖLÜM ÖZETİ

Aliyar bey olarak seçilmiştir. Ertuğrulun Aliyara olan desteğini “Gayemiz ne makamdır nede mülk. İstikameti hak olan herkes bizim dostumuzdur. Gayrı menzilimiz bir davamız birdir bizim.” şeklinde ifade ederek belirtmiştir. Vasilyus ise Uralın eski adamı ile iş birliği içine girer. Ural ile Aliyarı aynı tuzağa düşürmeye çalışacak olan Vesilyus bu planında başarılı olabilecek mi?

Oyuna karşı oyun
Yaptıkları oyunlarla Ural’ı ölümden kurtaran Vasilius ve Sadettin Köpek kazandıklarını zannederken aslında Ertuğrul’un büyük oyununda kaybetmişlerdir. Ertuğrul zor olanı yapmış, evladına kıyan, alplarını öldürten Ural’ı sulh diyetiyle serbest bırakmıştır. Ertuğrul için zor olsa da, bu durum ileriye dönük planlarına ulaşabilmesinin yolunu açmıştır. Aliyar, bey olmuş, böylece iki obanın birliği temin edilmiştir. Peki şimdi, çıkarı zedelenen, Ural’ın bey olması için iki adamını bile gözünü kırpmadan harcayan Vasilius’un hamlesi ne olacaktır? Sadettin Köpek nasıl bir yöntem izleyecektir?

Diğer yandan Aslıhan, Batuhan tarafından saldırıya uğramıştır. Batuhan, Ural’ın kirli işlerinde kullandığı en sadık adamıydı? Ural için Aliyar’a karşı duran Aslıhan, hakikatleri Batuhan’dan işitince nasıl bir tavır izleyecektir? Batuhan’ın Aslıhan üzerinden planı ne olacaktır? Evleneceği kadının kaçırıldığını duyan Emir Saadettin neler yapacaktır?

Vasilius’un gün geçtikçe artan duygusal yönelimlerine karşı kalede sıkışıp kalan Helena’nın akıbeti ne olacaktır? Onu içinde bulunduğu bu çıkmazdan kim kurtaracaktır? sorusu yeni bölümde yanıt bulacak.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.