Ekran kartı fiyatlarında keskin düşüş geliyor Uzmanlar tarih verdi

Uzmanlar tarih verdi: Ekran kartı fiyatlarında keskin düşüş geliyor Kripto para madencilerinin ekran kartlarına olan talebindeki düşüş, ekran kartı fiyatlarının normale döneceğini gösteriyor. İşte uzmanların verdiği normalleşme tarihi.

Ekran kartlarının maliyeti, 2021 yazının sonunda önerilen fiyatlara dönecek. Avrupada satılan ekran kartlarının perakende fiyat analizine dayanılarak hazırlanan yeni rapor, özellikle oyunseverler için müjde niteliğinde sayılabilir.

Ekran kartlarıyla ilgili durum, AMD Navi ve Nvidia Ampere modellerinin maliyeti örneğinde ele alınmakta. Yüzde 200-300lük zirve marjı bu yıl Mart-Mayıs ayları arasında düştü. Temmuz ayına kadar ise popüler ekran hızlandırıcılara yapılan fazla ödeme yüzde 50-60a eşit duruma geldi.

Ekran kartı fiyatları ne zaman düşecek

Analistlere göre ekran kartlarının maliyeti düşmeye devam edecek ve Ağustos ayında üreticinin tavsiye ettiği fiyatlar seviyesine ulaşacak. Bu, yalnızca en son modelleri değil, aynı zamanda fiyatların hızlı bir şekilde düşeceği eski sürümleri de etkileyecek.

Kripto para fiyatlarındaki düşüş ve bazı ülkelerde madenciliğin yasal sorunları, sanal para madenciliğinin çekiciliğini keskin bir şekilde azaltmış durumda. Özellikle Çin ve Tayvanlı madencilerin satışa koyduğu binlerce ekran kartı, ikinci el pazarlarında alıcı bekliyor.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.