Elektrikli MG Marvel R 2022 de Türkiye de satışa sunulacak

Elektrikli MG Marvel R 2022de Türkiye de satışa sunulacak MG, geçtiğimiz mart ayında tanıttığı yeni elektrikli SUV modeli Marvel R Electrici 2022de Türkiyede satışa sunacak. 400 kilometreye kadar menzil sunan SUVun üç elektrik motoru bulunuyor.

Doğan Trend Otomotivin Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği otomobil markası MG, elektrikli SUV modeli ZS EVnin ardından Marvel R Electrici de Türkiyeye getirmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre Doğan Trend Otomotiv, Marvel R Electrici 2022 yılında Türkiyede satışa sunacak.

MG Marvel R Electric özellikleriyle neler sunuyor?
%100 elektrikli bir SUV olan MG Marvel R Electric, 4.674 mm uzunluğu ve 2.804 mm dingil mesafesiyle geniş bir iç mekan sunuyor. Spor otomobillerde kullanılan malzemelerden üretilen yapısı ve alüminyum süspansiyonlarıyla dayanıklılık ve hafiflik sunan araç, azami 750 kg römork çekme kapasitesiyle römork, karavan veya özel bir bisiklet taşıyıcı üzerinde iki e-bisikleti çekebiliyor.

MG Marvel R Electric, 357 litre bagaj hacmi sunuyor ve bu değer arka koltukların katlanmasıyla 1.396 litreye kadar arttırılabiliyor. Marvel R Electricin arkadan itişli versiyonunda, ön kaputun altında ek 150 litrelik bir bagaj daha yer alıyor.

400 kilometreye kadar menzil

İki farklı çekiş seçeneğiyle sunulan MG Marvel R Electricin dört tekerden çekişli versiyonunda üç adet elektrik motorundan elde edilen azami 212 kW (288 PS) güç ve 370 kilometre (WLTP) menzil sunuluyor. Arkadan itişli versiyonda ise arka aksta bulunan iki elektrik motoru azami 132 kW (180 PS) güç üretiyor ve 402 kilometrelik bir menzile ulaşıyor. Her iki versiyonda da aracın enerjisi 70 kWsa kapasiteye sahip bir lityum iyon bataryadan elde ediliyor.

Marvel R Electric, üzerinde 11 kW kapasiteli bir yerleşik şarj cihazına sahip. Buna ek olarak, DC şarj ile aracın bataryası yaklaşık 40 dakikada %80 kapasiteye ulaşabiliyor. Ayrıca entegre ısı pompasına sahip iklim kontrolü, düşük sıcaklıklarda dahi etkileyici verimlilik seviyeleri sunuyor. MGnin amiral gemisi konumundaki Marvel R Electric, yüksek performansıyla da dikkat çekiyor: 0-100 km/s hızlanması 4,9 saniye olan otomobil 200 km/s hıza ulaşabiliyor.

Araçtan-cihaza şarj sistemi
Elektrikli bir otomobilin bütün avantajlarını yüksek teknolojisiyle harmanlayan Marvel R Electric, araçtan-cihaza şarj (V2L: vehicle-to-load) işlevi ile fark yaratıyor. Bu teknoloji, aracın lityum iyon bataryasından, hava kompresörü, elektrikli scooter, dizüstü bilgisayar gibi cihaz ve araçlara enerji aktarımına olanak tanıyor. Enerji aktarımı, başka bir bataryalı elektrikli araca da yapılabiliyor. V2L teknolojisiyle elektrikli otomobil ile hayata yepyeni ve ilerici bir özellik daha katılmış oluyor.

Marvel R Electric, yeni MG iSMART bağlanırlık (connectivity) sistemiyle 19,4 inçlik dokunmatik ekrana sahip dijital bir kokpiti kullanıma sunuyor. Sistem, çeşitli işlevleri uzaktan kontrol etme olanağı sunan akıllı telefon uygulamasıyla, çevrimiçi hizmetler de dahil olmak üzere çok sayıda gelişmiş bağlanırlık seçeneklerine erişim sağlıyor. MG iSMART kapsamında DAB+, Bluetooth, USB bağlantısı, mobil cihazlar için Wi-Fi erişim noktası ve Apple CarPlay / Android Auto ile akıllı telefon entegrasyonu işlevlerini sunuluyor.

Gelişmiş teknolojiler
Bunlara ek olarak, gerçek zamanlı trafik navigasyonu, park yeri arama, MG satış ve/veya servis noktası arama, hava durumu tahmini ve Amazon Prime çevrimiçi müzik gibi hizmetleri de sunan sisteme sesle kumanda edilebiliyor. MG iSMART sahip olduğu kablosuz güncelleme özelliği sayesinde bilgi-eğlence (infotainment) sisteminin yazılımını her zaman güncel tutuyor. Araç sahibi, uygulama üzerinden kablosuz erişimle; aracımı bul, araç durum kontrolü, araç kullanım istatistikleri, rota planlama, takvim senkronizasyonu, şarj yönetimi gibi birçok işleve ulaşabiliyor.

Yeni MG Marvel R Electric, MG Pilot teknolojik sürüş desteği ile güvenliği bir adım ileriye taşıyor. MG Pilot kapsamında sürücüyü olası tehlikelere karşı uyaran ve gerektiğinde müdahale eden 14 gelişmiş sürüş destek sistemi (ADAS) bulunuyor. Marvel R Electricle birlikte MG Pilot özelliklerinin arasına Acil Durum Şerit Takibi (ELK) ve Yorgunluk Uyarı Sistemi (DWS) gibi özellikler de ekleniyor.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.