Facebook Gaming, iOS kullanıcıları için web uygulaması üzerinden aktif edildi

Facebook

Facebook Gaming, iOS kullanıcıları için web uygulaması üzerinden aktif edildi App Storeda bulut oyun hizmetlerinin dağıtımını çevreleyen sınırlamalar nedeniyle, Facebook oyun hizmetini bugünden itibaren aşamalı bir web uygulaması aracılığıyla iOS kullanıcılarına sunuyor.

Appleın App Store yönergeleri, geliştiricilerin her sunulan uygulamayı inceleme için ayrı ayrı göndermediği sürece, bulut oyunu tabanlı uygulamaların platformda görünmesine izin vermez. Bu sınırlama, bulut oyun hizmetlerine sahip Apple ve Facebook arasında önemli bir çekişme noktası olmuştu.

Facebook yetkilisi, web uygulaması için nelere vurgu yaptı ?
Facebook Gamingin Başkan Yardımcısı Vivek Sharma, The Vergee yaptığı açıklamada, şirketin Microsoft ve diğer firmalarla aynı sonuca vardığını ve bulut oyunlarını bir web uygulaması aracılığıyla iOS kullanıcılarına getirmenin tek olası yol olduğunu söyledi. Birçoğunun belirttiği gibi, Appleın App Storedaki bulut oyunlarına izin verme politikası pek fazla bir şeye olanak sağlamıyor. Appleın her bulut oyununun kendi sayfasına sahip olması, incelemeden geçmesi ve arama listelerinde görünmesi, bulut oyununun amacını ortadan kaldırıyor. Bu belirtilen engeller, oyuncuların iOS uygulamalarında yeni oyunlar keşfetmesinin, cihazlar arası oyun oynamasının ve yüksek kalite oyunlara anında erişmesinin, en yeni ve en pahalı cihazları kullanmayanlar için bile engel olduğu anlamına geliyor. diyerek sözlerini tamamladı.

Haziran ayının başlarında Microsoft, Xbox Cloud Gamingi iOS kullanıcıları için Safari aracılığıyla kullanılabilir hale getirmişti.

Apple Store üzerinden indirilebilen normal uygulamalarla karşılaştırıldığında, web uygulamaları işlevsellik açısından son derece sınırlıdır. Kullanıcıya bildirimler gönderilemez. Bir cihazın donanımından yararlanılamaz. Üstelik kullanıcılar için bulması oldukça zordur.

kaynak: http://dhbr.co/bD9v

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.