Facebook, Mesenger ve Instagrama uçtan uca şifreleme ve ek özellikler getiriyor

Facebook

Facebook, Mesenger ve Instagrama uçtan uca şifreleme ve ek özellikler getiriyor Facebook, kişilerin veri güvenliğini arttırmak için artışta olan görüntülü, sesli sohbetlere uçtan uca şifreleme getiriyor. Mesenger ve Instagram DMlerine ek güvenlik özellikleri eklenecek.

Sosyal medya devi Facebook, Instagram DMlerine ve Mesenger üstünden sesli veya görüntülü aramalarına uçtan uca şifreleme getirdiğini duyurdu. Şirket, Mesenger sohbetlerinde 2016 yılından itibaren uçtan uca şifreleme özelliğini kullanıma sunsa da bu özellik varsayılan olarak kullanıcılara sunulmuyordu.

Mesengerda bulunan şifrelenmiş gizli konuşma özelliğine ek olarak gizli görüşme modunu arama özelliklerine ekleyen şirket, görüntülü sohbetlerin ve sesli aramaların günden güne arttığını belirtiyor ve mesenger üstünden günde 150 milyondan fazla görüntülü sohbet yapıldığını söylüyor.

Facebook, yeni getireceği özelliği, Uçtan uca şifrelenmiş bir görüşme sırasında mesajlarınızın ve çağrılarınızın içeriği, cihazınızdan alıcı kişinin cihazına ulaşana kadar korunur. Bu özellik, Facebook dahil başka hiç kimsenin gönderilenleri veya söylenenleri göremediği veya dinleyemediği anlamına geliyor olarak tanımlıyor.

Kaybolan mesajlar güncelleniyor
Kaybolan mesajlar özelliği de güncellenenler arasında yer alıyor ve kullanıcılar, artık kaybolan mesajların ya da fotoğrafların süresi 5 saniye ile 24 saat arasında belirleyebilecekler. Uçtan uca şifrelenmiş aramaların önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağı bildirilirken, Mesenger ve Instagram doğrudan mesajların yeni güvenlik özellikleri yetişkin gruplara sınırlı bir test olarak sunulacak.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.