Facebook üçüncü çeyrekte 9 milyar dolar kar etti

Facebook

Facebook üçüncü çeyrekte 9 milyar dolar kar etti Dev şirket Facebook, son zamanlarda eski çalışanlar tarafından ortaya atılan skandallara rağmen yılın üçüncü çeyreğinde kazancını artırdığını ve 9 milyar dolar kâr ettiğini açıkladı.

Teknoloji devi Facebook, eski çalışanlarından gelen çarpıcı iddialara rağmen yılın üçüncü çeyreğinde 9 milyar dolar kâr ettiğini ve kazancını artırdığını duyurdu.

Yapılan açıklamalara dev şirket, 31 Eylülde sona eren üç aylık dönemde net gelirinin 9 milyar dolara ulaştığını, 2020de aynı dönemde kazandığı 7,8 milyardan 1,2 milyar dolar daha fazla kâr etti.

Şirket bunlara ek olarak önümüzdeki zamanlarda Instagramın Reels özelliğine daha da odaklanacağını belirtti. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Metaverse inşası için 10.000 çalışan işe alacağını duyuran şirket, Metaverseün şirketin geleceği olacağını belirten açıklamalarda bulundu.

Wall Street Journal tarafından yayınladığı raporlarda şirketin eski bir çalışanı Facebook ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya atmıştı. Frances Haugen isimli muhbir, Facebookun demokrasiye zarar verdiğini, Instagramın genç kızlarda zihinsel ve duygusal sorunlara katkıda bulunduğunu belirtmişti. Bu iddialardan sonra da şirkete yönelik tepkiler hızla yükselmişti.

Şirkete yönelik iddialar sürüyor
Eski bir veri bilimcisi olan Haugen, geçtiğimiz günlerde yetkililerin karşısına çıkmıştı ve şirket ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Haugen verdiği ifadelerde Facebookun verilerle dans etmede çok iyi olduğunu belirtti. Ayrıca, firmanın kendisi tarafından yapılan araştırmaların Instagramın gençlere diğer sosyal medya platformlarından daha tehlikeli olduğunu gösterdiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde de ortaya çıkan başka bir muhbir de verdiği yeminli bir ifadede şirketin platformlarında nefret söylemlerine ve dezenformasyona göz yumduğunu, kâr etmeyi bunlardan daha önde tuttuğunu ifade etmişti.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.