Facebook ve Ray-Ban 9 Eylül de akıllı gözlüklerini tanıtacak

Facebook

Facebook ve Ray-Ban 9 Eylül de akıllı gözlüklerini tanıtacak Sosyal medya devi Facebookun, gözlük üreticilerinden Ray-Ban ile ortaklaşa geliştirdiği akıllı gözlük modellerinin tanıtımı yarın yapılacak.

Facebook, Ray-Ban ile ortaklaşa geliştirilen ilk akıllı gözlüklerini 9 Eylül Perşembe günü resmi olarak tanıtacak.

Facebook için bir basamak taşı
Ray-Ban, bir gözlük silüeti ve cihazın piyasaya sürülmesiyle ilgili bildirimler için abonelik formu içeren bir reklam sayfasını yayına aldı. Facebook CEO’su Mark Zuckerbergin ise sosyal ağda yayınlanan videolarında taktığı gözlüklerin, yarın tanıtılacak olan akıllı gözlük olduğu belirtiliyor.

Facebook, yeni teknolojik cihazı “tam teşekküllü artırılmış gerçeklik gözlükleri” için bir basamak taşı olarak adlandırıyor. Akıllı gözlükle ilgili detaylı bilgiler yarın açıklanacak olsa da, gözlüklerin dünyayı görsel ve işitsel olarak zenginleştireceği ifade ediliyor. Ancak görüntüeri çevreye yansıtma gibi, daha çok AR gözlüklerle ilişkilendirilen özelliklere sahip olmayacak.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.