Kameralı Sesli Sohbetin Sakıncaları

Sohbet siteleri günümüzde çok ilgi görmektedir. Bir sohbet sitesine kayıt olmak isterseniz karşınıza birçok site çıkacaktır. Çoğu ücretsiz olan bu sitelerde karşınıza her türden insan çıkabilmektedir. Yeni insanlarla tanışmayı seven ve ya kendi ilgi alanlarıyla ilgilenen başka birisini bulmak için bu sitelere üye olur insanlar. Mesajlaşarak konuşma olabileceği gibi kameralı sesli sohbet yapılabilen siteler de mevcuttur. Burada insanların sesini duyabilir ve ya görebilirsiniz. Bu siteler size yeni arkadaşlıklar, yeni bilgiler, boş vakitlerinizde güzel zaman geçirmek için yararlı siteler gibi gelebilir. 

Kameralı Sesli Sohbetin Sakıncaları 

            İlk olarak bu tarz sitelerden bilgisayarınıza virüs bulaşabilir. Aslında siteden daha çok, siteye ücretsiz üye olunduğu için siteye üye olan kişiler sorun olabilir. Sizin vakit geçirmek için girdiğiniz siteye kötü amaçlı girmiş olan insanlar olabilir. Dikkat edilmesi gerekir. Sizin görüntünüzü ve ya sesinizi kayıt edebilir ve günümüzde gitgide artmakta olan ‘sanal şantaj’ olayını yapabilirler. 
Dahası başka kötü amaçlarda giren insanlar da vardır. Siz siteye sohbet için girseniz de karşınızda pornografik görüntüler ve ya seslerle karşılaşabilirsiniz. 

Nasıl Önlem Alınabilir? 
 
            Öncelikle eğer evde küçük yaşlarda bir birey varsa dikkat edilmesi gerekir. Bilgisayarda çocuk kilidi olmalı ve ya çocuk gözetimde tutulmalıdır. 
            
Eğer böyle siteler de dolaşıyorsanız bilgisayarınızda anti-virüs programı olduğundan emin olun. Karşınıza niyetinin kötü olduğunu düşündüğünüz birisi girerse hemen sayfayı kapatın ve yapılabiliyorsa engelleyin. 

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.