Merve Boluğur kimdir kaç yaşında? Merve Boluğur biyografisi

magazin

Merve Boluğur kimdir kaç yaşında? Merve Boluğur biyografisi Merve Boluğur son dönemde ekranda çok fazla görünmese de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile adından sıkça söz ettiriyor. Son olarak dünyaca ünlü fotoğraf paylaşım uygulaması üzerinden Hayata karşı duruşum notu ile paylaştığı fotoğraf oldukça etkileşim aldı. Peki Merve Boluğur kimdir, kaç yaşında? İşte güzel oyuncunun paylaştığı fotoğraf ve hakkında merak edilenler

Merve Boluğur, Kanal D ekranından yayınlanan Acemi Cadı adlı dizi ile geniş hayran kitlelerine ulaşmıştır. Bu dizinin ardından birçok dizide rol alan Merve Boluğur, son dönemde ekranda çok fazla görünmese de sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son olarak Murat Dalkılıç ile yaşadığı aşkın ardından depresyona girdiği iddiaları ortaya atılan güzel oyuncu Merve Boluğur şu sıralar tatilin tadını çıkarıyor. Peki Merve Boluğur kimdir?

MERVE BOLUĞUR KİMDİR?

Merve Boluğur daha önce birkaç filmde rol almış, reklam filmlerinde oynamıştır. 2006 : 2007 yıllarında yayınlanan televizyon dizisi Acemi Cadıda Ayşegül adlı bir cadıyı canlandırarak başrol oynamış ve bu sayede tanınmıştır. Daha sonra da TRT´de yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Eylül adında bir karakteri canlandırmıştır.

Merve Boluğur kimdir kaç yaşında Merve Boluğur biyografisi
2009 yılında Star TVde yayınlanan Kül ve Ateş dizisinde Hayal İsfendiyar adlı karakteri canlandırarak oyunculuğuna devam etmiştir. Kolpanın Kadınım şarkısının klibinde Çağkan Çulha ile birlikte oynamıştır. Keremcemin Yutkunamıyorum şarkısının klibinde de oynamıştır.Küçük Sırlar adlı dizide Ayşegül karakterini canlandırmıştır.

Kuzey Güney adlı dizide ise Zeynep karakterini canlandırmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Nurbanu Sultan karakterini canlandırmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim almıştır. Mayıs 2012 ayı itibarıyla Rexona markasının reklam yüzü olmuştur. 2014 yılında Maybelline NewYorkun ilk Türk marka yüzü olmuştur. Murat Dalkılıçın 2016da çıkardığı Epik adlı albümündeki Boya Gitsin şarkısında eşiyle düet yapmıştır. 2018 yılı Mart ayında Merve Boluğur adıyla kozmetik markası kurmuştur ve ilk ürünü kırmızı ruj olmuştur.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.