Online Chat Ve Sosyalleşme İhtiyacı

Online Chat Ve Sosyalleşme İhtiyacı

Yeni İnsanlar Tanıma İsteği

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık her türlü bilgiye erişmek çok kolay hale geldi. Özellikle iletişim konusundaki gelişmeler insanlara farklı ülkeden, farklı kültürden insanlarla bile kolayca iletişime geçme olanağı sağlıyor. Bu yüzden de çoğu kişi kendisini sosyal medyada normal hayatta olduğundan daha iyi ifade ettiğini düşünüyor ve bu da sanal sohbeti bazı insanlar için bir ihtiyaç haline getirebiliyor. Yeni insanlar tanımak, onların kültürlerini öğrenmek, karşılıklı etkileşime geçmek gibi nedenlerden ötürü insanlar sohbet sitelerinde yeni arkadaşlıklar aramaktadırlar. Bazıları da sadece kendilerini yalnız hisseder ve hiç tanımadığı bir insana derdini anlatmak ister. Bu da sosyal medyada yeni arkadaşlar arama nedenlerinden biri olarak sayılabilir.

Kız/Erkek Arkadaş Bulma İsteği

Günümüzde çoğu insan kendisine bir sevgili bulmak amacıyla sosyal medyada sosyalleşme çabasına giriyor. Bunun ne kadar doğru bir yöntem olduğunu belirtmek zor ancak sosyal medya üzerinde tanışıp konuşarak sevgili olan ve hatta sonrasında evlenen çiftler günümüzde mevcut. İnsanlar gerçek hayatta kendilerine göre birini bulamadığından ya da kendilerini doğru düzgün ifade edemediğinden bu yönteme başvurmayı deniyorlar. Sosyal medya onlar için kendilerini ifade edip kişiliklerine uygun birini seçebilecekleri bir platform. Kendilerine uygun olanı seçip onunla iletişime geçiyorlar ve sadece sohbet ederek karşıdaki insanı analiz ediyorlar. Kendilerine bir partner bulmak açısından sosyal medya ve sosyalleşme bazı insanlar için bir gereklilik haline gelmiştir.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.