Oyuncu Ece Hakim en başarılı 25 Türk öğrenci arasına girdi

magazin

Oyuncu Ece Hakim en başarılı 25 Türk öğrenci arasına girdi Harvard Üniversitesini kazandıktan sonra rol aldığı diziden ayrılarak Amerikaya yerleşen oyuncu Ece Hakim, geçtiğimiz mayıs ayında da mezun olmuştu. Genç isim, 2021 yılında ABD üniversitelerinde başarı gösteren 25 Türk öğrencisinden biri oldu.

Genç oyuncu Ece Hakim (22), 2016 yılında Harvard Üniversitesini tam burslu kazanmış ve eğitimi nedeniyle rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılmaya karar vermişti.
25 TÜRK ÖĞRENCİDEN BİRİ
Sabahın haberine göre; Hakim, geçtiğimiz mayıs ayında da mezun olmuştu. Oyuncu, 2021 yılında ABD üniversitelerinde başarı gösteren 25 Türk öğrencisinden biri oldu.

www.studyinamerica .com sitesinin yaptığı araştırmada Türkiyeden ABDye giden öğrencilerin, 4 üzerinden minimum 3.7 not ortalamasıyla mezun olması ve üstün liderlik özellikleri değerlendirildi.

YÜZDE 10LUK DİLİME GİRDİ
Harvard Üniversitesinden mezun olan Ece Hakim, aynı zamanda tarih alanında yandal da yaparak başarılı yüzde 10luk dilime girdi. Oyuncu ayrıca Summa Cum Laude Onur Ödülü alarak listede en başarılı 25 öğrencinin arasında yer aldı.
5HARVARDA GİTMEK HAYALİMDİ

HARVARDA GİTMEK HAYALİMDİ
Öte yandan güzel oyuncu, mezun olduğunu Lisedeki en yakın arkadaşım bana bu ayıcığı hediye ettiğinden beri Harvarda gitmek benim hayalimdi. Bugün Harvarddan mezun oldum! diyerek müjdeli haberi sevenleriyle paylaşmıştı.

BİTİRME TEZİ KONUSU
Hakim, bitirme tezi hakkında ise, Kadının toplumdaki yerine dair sahip olduğum hassasiyeti beni takip edenleriniz bilir. Psikoloji bitirme tezimi de kullandığımız dilin, erkek egemen alanlarda çalışan kadınlara karşı sahip olduğumuz bilinçdışı inançları nasıl etkilediği üzerine yazdım. Bu yorucu ama ödüllendirici süreç boyunca destekleri için tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkür ederim ifadelerini kullanmıştı.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.