Reddit de TikTok benzeri kısa videolar özelliği sunmaya başladı

Teknoloji

Reddit de TikTok benzeri kısa videolar özelliği sunmaya başladı Reddit, son zamanların popüler özelliği olan kısa biçimli videoları kendi platformuna dahil ediyor. iOS cihazlarda kullanıma sunulan yeni özellik, TikTokla benzer bir görünüm sunuyor.

Kısa biçimli video platformu TikTokun yakalamış olduğu başarı, diğer sosyal medya uygulamaları tarafından da takip ediliyor. Instagram Reels, Snapchat Spotlight ve YouTube Shorts gibi girişimlerin ardından Reddit de platforma TikTok benzeri kısa biçimli video özelliği ekliyor.

Şu an için yalnızca iOS cihazlarda mevcut
TechCrunch aracılığıyla Reddit, kullanıcıların uygulamanın arama çubuğunun sağ tarafına yerleştirilmiş bir düğme üzerinden erişebilecekleri TikTok benzeri bir yapıya sahip video bölümünün platforma dahil edildiğini duyurdu.

Reddit, TikTok benzeri kısa videolar sunmaya başladı
Yeni özelliğe bakıldığında videoyu paylaşan kullanıcı ve video açıklaması ekranın alt kısımda yer alacakken sağ kısımda ise videoya olumlu ya da olumsuz oy verilebilecek düğmeler, yorumlar kısmı, ödül düğmesi ve videoyu paylaşabileceğiniz bölüm bulunacak. Kullanıcılar, ekranda yukarı ve aşağı kaydırma hareketi ile videoları değiştirebilecek.

Redditten yapılan açıklamada şirketin video ekibinin misyonunun, topluluğu video aracılığıyla bir araya getirmek olduğu belirtilerek: Geçen yıl boyunca hedefimiz, birleşik bir video oynatıcı oluşturmak ve oynatıcı arayüzünü, kullanıcıların (yeni ve eski) bir uygulama içi video oynatıcı söz konusu olduğunda beklentilerini karşılayacak şekilde yeniden tasarlamaktı. ifadelerine yer verildi.

Özellik, şu an için yalnızca iOS cihazlara sunulmaya başlandı. Redditin, yeni TikTok benzeri özelliğini tüm kullanıcıları için ne zaman yayınlayacağı henüz bilinmiyor.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.