Saç kırıkları için bakım

Genelde saç kırılması yüzünden biz kadınlar istemesekte saçlarımızı kestiririz. Saç kırıklarını gidermek ve saç kırılmasını önlemek elimizdemidir peki? Evet;

Uzun saçlara sahip olmak isteyip de ince ve güçsüz saçlarınız bir türlü uzamıyor mu?
Saç Kırılmasına Karşı Sıcak Makas..
O zaman size en uygun çözüm sıcak makasla saç kesimi yöntemi . Bu yöntemle saçlarınızın sağlıklı ve gür uzama şansı buluyor. Bazı kişilerd e vücutlarının yeterince keratin üretmemesi sonucunda daha saç tellerli 5 – 6 cm bile uzamadan kırılır ve çatallaşır. Bu tür saçlara “ bebek saçı ” denir.

Diş macunu yapısına benzeyen saç telleri nin içerisinde bulunan keratin aynı diş macunu gibi yumuşak ve macunumsudur. Normal makas ya da özellikle ustura kesimi sonucunda saç tellerinin uçları açık kalır ve saç telinin içindeki keratin kurursonucunda da saç kırılır. Fakat kesim sıcak makasla kestirildiğindesaç telinin ucu gizlenir ve saç tellerinin nemli kalmasını sağlayarak saçın kırılma olasılığını yok eder. Saçlarda doğal nemin korunmasını sağlamak için sıcak makas ile saç kesimi iyi bir çözüm.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.