Samsung Galaxy A52 için RAM Plus özelliği kullanıma açıldı

Teknoloji

Samsung Galaxy A52 için RAM Plus özelliği kullanıma açıldı Samsung, RAM Plus özelliğini üst seviye cihazlardan sonra Galaxy A52 için de kullanıma sundu. Cihazların bellek miktarını arttıran yeni özellik, orta seviye telefonlara gelmeye devam edecek.

Son dönemlerde Android telefonlarda gördüğümüz Sanal Ram özelliği, telefon üreticileri tarafından farklı isimler ile adlandırılıyor. Samsung telefonlarda RAM Plus olarak nitelendirilen bu özellik, yeni paylaşılan Ekim 2021 güvenlik yaması ile beraber Galaxy A52 cihazlar için kullanıma açıldı.

Değişiklik yapılmayacak
Samsung, Çin merkezli telefon üreticilerinin aksine sanal bellek özelliğinin devre dışı bırakılmasına veya bellek miktarının değiştirilmesine izin vermiyor. Yeni eklenen özellik sürekli olarak açık kalırken ek 4 GB bellek kazanımı sağlayacak.

RAM Plus özelliğinin orta seviye birçok telefona geleceğini söyleyen Samsung, önümüzdeki aylarda diğer Galaxy telefonlara güncelleme sağlamaya devam edecek. Özelliğin aktif olup olmadığını kontrol etmek isteyen kullanıcılar Ayarlar > Pil ve cihaz bakımı > Bellek bölümünden yeni özelliğe ulaşabilirler.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.