Seagate dünyanın ilk NVMe bağlantısına sahip sabit diskini tanıttı

Seagate dünyanın ilk NVMe bağlantısına sahip sabit diskini tanıttı Seagate, dünyanın ilk NVMe bağlantısına sahip yeni sabit diskini tanıttı. Üç farklı girişe sahip yeni sabit disk, 2022 yılında ilk olarak özel müşterilere gönderilecek.

Depolama ürünleri ile büyük kullanıcı oranına sahip Seagate, Open Computing Project etkinliğinde dünyanın ilk NVMe üzerinden bağlantı kurulabilen sabit diskini tanıttı.

Hız limitleri aşılabilir
PCIe3 ve PCIe4 desteği ile gelen yeni sabit disk, önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek. Bununla beraber SAS, SATA, ve NVMe olarak üç modlu bağlantı sistemine sahip olacak. Günümüzde SSD teknolojisinin gelişmesi ve fiyatların giderek azalması sabit disklerin kullanım oranının oldukça düşmesine sebep oldu. NVMe bağlantısına sahip bir sabit disk kulağa ilginç geliyor olsa da, SATA girişinin hız limitlerinin aşılabileceğini söyleyebiliriz.

Yeni teknolojinin hız değerleri konusunda bilgi vermeyen şirket, 2022 yılında üretilecek ilk ürünleri özel müşterilere sunacak. Sabit disklerin SSD teknolojisine kıyasla daha ucuz olduklarını düşünürsek, yeni teknoloji sunucular ve iş istasyonlarında oldukça işe yarayabilir.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.