Sosyal medya kurbanı oldu

Hollandada, 15 yaşındaki Onur Hakan Cücü isimli Türk genci, eski kız arkadaşı çıplak fotoğrafını sosyal medyadan paylaşınca binanın çatısından atlayıp yaşamına son verdi

Hollandada sosyal medya üzerinden çıplak fotoğrafının yayıldığını gören Enschede kentindeki Bonhoeffer Koleji 3.sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Adanalı Onur Hakan Cücü, ailesinin evine yakın bir binanın çatısından atlayarak intihar etti. Türk gencinin ölüm haberi kenti yasa boğdu. Polis, olay hakkında soruşturma başlattı. En son kız arkadaşıyla mesajlaşan Cücünun son sözleri “Seni çok sevdim. Ben gidiyorum hoşça kal. Her şey için özür dilerim. İnternetimi de kapatıyorum, istediğini yollayabilirsin” şeklinde oldu. Cücünün son mesajından birkaç saat önce İnstagramda çıplak fotoğrafının yayıldığını fark etmesinin arkasından kız arkadaşıyla vedalaşarak, ailesinin evine yakın bir yüksek binanın üstüne çıkarak aşağı atlayıp intihar ettiği bildirildi.

Onur Hakanın evinin önünde toplanan 200den fazla okul arkadaşı, gözyaşları içinde yaşadıkları şoku atlatmaya çalıştı.

TÜRK İYEDE DEFNEDİLECEK
İntihar sonrası, Cücünün Enschedenin Deppenbroek semtindeki evleri taziye akınına uğrarken, Cücünün okul arkadaşları fotoğrafı yayan kişinin Bonhoeffer kolejinin eski kız öğrencisi olduğu ve hatta bazılarının kızla irtibata geçip, neden böyle bir şey yaptığı ile ilgili sorular sordukları ve kızın da fotoğrafı yaydığına pişman olduğu bilgisi verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan emniyet basın sözcüsü, “Elimizde bu konuda henüz bir delil yok ve bu yüzden de kimseyi suçlayamayız. Şu an sadece tahminler yürütülüyor. Bu konuda savcılık inceleme başlattı. Reşit olmayan çocuklardan bahsediyoruz. Yapılacak incelemelerin ardından adliyeye sevk edilip edilmeyeceğine karar verilecek” denildi. Onur Hakan Cücünün cenazesinin Türkiyede memleketlerinde defnedileceği belirtildi.

SABAH

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.