Türkiye, K-Pop hakkında en çok tweet atan ülkelerden biri

Twitter

Türkiye, K-Pop hakkında en çok tweet atan ülkelerden biri Geçtğimiz günlerde Tokyo Olimpiyatlarının en çok konuşulanlarını açıklayan Twitter şimdi de K-Pop hakkında veriler açıkladı. Türkiye, K-Pop hakkında en çok tweet atan ilk 15 ülke arasında yer aldı.

Güney Kore müziği K-Pop, çılgın yükselişini sürdürürüyor. K-Pop türündeki şarkılar dinlenme rekoru, K-Pop sanatçıları ise takipçi rekoru kırıyor. Hal böyle olunca K-Pop, Twitterda da en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Twitterın açıkladığı verilere göre son 12 ayda K-Pop hakkında 7,5 milyar tweet atıldı.

Türkiye, K-Pop hakkında en çok tweet atan ülkelerden biri
Türkiye, K-Popun en çok konuşulduğu ülkeler arasına girdi. Son 12 ayda atılan tweet sayısına göre Türkiye 15. sırada yer aldı. Twitterdaki K-Pop hayran sayısında ise 12. sırada yer alıyor. Türkiyedeki K-Pop hayranları, ülke gündeminin epey yoğun olduğu dönemlerde dahi K-Pop hakkındaki etiketleri, gündem listesinde ilk sıralara sokmayı başarıyor.

Twitterde en popüler K-Pop grupları ve sanatçıları
Twitter ilk kez hakkında en çok tweet atılan K-Pop sanatçılarını açıkladı. Twitterda en çok konuşulan ilk 20 K-Pop sanatçıları şunlar:

BTS (@BTS_twt)
NCT (@NCTsmtown)
BLACKPINK (@BLACKPINK)
EXO (@weareoneEXO)
TREASURE (@treasuremembers)
TOMORROW X TOGETHER (@TXT_members)
ENHYPEN (@ENHYPEN)
GOT7 (@GOT7Official)
TWICE (@JYPETWICE)
SEVENTEEN (@pledis_17)
ATEEZ (@ATEEZofficial)
Stray Kids (@Stray_Kids)
THE BOYZ (@WE_THE_BOYZ)
Red Velvet (@RV_smtown)
MONSTA X (@OfficialMonstaX)
iKON (@YG_iKONIC)
IZ*ONE (@official_izone)
DAY6 (@day6official)
ASTRO (@offclASTRO)
SHINee (@SHINee)

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.