Twitter gezinme çubuğunun özelleştirilmesini sağlayan bir özelliği test ediyor

Twitter, gezinme çubuğunun özelleştirilmesini sağlayan bir özelliği test ediyor Sosyal medya hakkında önceden bilgi vermesiyle tanınan Alessandro Paluzzi, paylaştığı yeni bir gönderide Twitterın gezinme çubuğunun özelleştirilmesini sağlayan bir özellik getireceğini duyurdu.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, son zamanlarda takipçi kaldırma, Bitcoin ile bahşiş gönderme gibi birçok yeni özelliği test ediyor ve kullanıma sunuyordu. Gelen yeni haberlere göre de şirket şimdi Twitterda bulunan gezinme çubuğunun iOS ve muhtmelen android cihazlarda özelleştirilmesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Sosyal medya platformlarının test ettiği özellikleri önceden duyurması ile tanınan uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Twitter uygulamasında bulunan yeni bir seçeneğin, kullanıcıların gezinme çubuğundaki sekmeleri değiştirmesine olanak sağlayacağını ifade etti.

Uygulamanın gezinme çubuğu, varsayılan olarak Ana Sayfa, Arama, Bildirimler ve Mesajlar sekmelerini içeren simgeleri gösteriyor. Ancak Spaces ve Communities gibi yeni özelliklerle bu sekme biraz daha genişleyebiliyor. Henüz geliştirme aşamasında olan bu yeni özellikle de herkes kendisine en uygun gördüğü kısayolları bu çubuğa ekleyebilecek.

Twitter Blue abonelerine özel olabilir
Paluzziye göre kullanıcılar, Ana Sayfa simgesi zorunlu olmak üzere iki ila altı kısayol simgesini gezinme çubuğuna ekleyebilecek. Yani; listeler, profil, para kazanma gibi birçok sekme çubuğa eklenebilecek.

Ne yazık ki bu yeni özelleştirme seçeneğinin tüm kullanıcılara sunulması beklenmiyor. Paluzziye göre bu özelliğin, Twitterın paralı abonelik sistemi Twitter Blue aboneleriyle sınırlanma ihtimali oldukça yüksek. Twitter uygulamasında ek özelliklerin açılmasını sağlayan bu sisteme de ABDde aylık 2.99 dolara, Türkiyede ise aylık 30,99 TLye abone olmak mümkün.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.