Twitter sahte hesaplara mavi tik verdikten sonra uygulamayı askıya aldı

Twitter

Twitter sahte hesaplara mavi tik verdikten sonra uygulamayı askıya aldı Twitter bünyesinde bulunan hesapların gerçekliğini doğruladığı mavi tik uygulamasını geçici olarak durdurdu. Twitterın bu uygulamayı durdurma sebebi kazara sahte hesaplara verdiği mavi tikler.

Twitter mavi tık uygulamasının başvuru ve hesapları gözden geçirme sürecini geliştirmesi gerektiğini söyleyerek doğrulama programını geçici olarak durdurdu. Süreç Twittern yeni hesapların doğrulanması sırasında bot hesaplara onay vermesiyle başladı.

Geçtiğimiz günlerde hesap doğrulaması için başvurduysanız halen bunu elde etme şansınız var ancak yeni başvurular donduruldu. Twitter hesap doğrulama koşullarını geliştirip geliştirmeyeceği konusundaki sorulara şimdilik yanıt vermedi.

Başvurular tekrar açılacak
Hesap doğrulama başvurularının ne zaman tekrar aktif olacağının net bir tarihi yok ancak Twitter birkaç hafta içinde özelliğin tekrar aktif olabileceğini söyledi.

Twitter hesap doğrulama özelliğini ilk defa durdurmuyor, 2017 de bu özelliği durdurup birkaç işlemden sonra tekrar yürürlüğe almıştı.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.