Twitter, sesli tweetler için altyazı özelliği getireceğini duyurdu

Twitter

Twitter, sesli tweet ler için altyazı özelliği getireceğini duyurdu Twitterda artık sesli bir tweet kaydedildiğinde, altyazılar otomatik olarak oluşacak ve görünecek. Dilimizin de yer aldığı bu yeni özelliğin kullanım detayları haberimizde

Twitter, geçen sene iOS kullanıcıları için sesli tweet özelliğini yayınladı. Fakat altyazı seçenekleri gelmemişti. Şimdi, içlerinde türkçenin de yer aldığı birçok dili sesli tweetler üzerinde altyazı olarak görebilirsiniz. Otomatik olarak oluşacak altyazılar, bir sesli tweet oluşturulduğun da mevcut dildeki altyazıyı otomatik olarak ekleyecek. Son eklenen bir özellik olarak ise, CC butonunu tıklayarak altyazıları webde görüntüleme imkanı tanınıyor.

Altyazı seçeneklerinde hangi diller mevcut ?
Kullanıcılar altyazıları İtalyanca, Korece, Endonezyaca, Fransızca, Hintçe, Arapça, Türkçe, Portekizce, Japonca ve İngilizce olarak görebilecekler. Mevcut özellikle, altyazıların yalnızca sesli tweetler için kullanılabileceğini de ekleyelim. Şu anda sadece iOS kullanıcıları için geçerli olan özellik, sonrasında Android platformlara da gelebilir.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.