Twitter yanıtlara Filtreleme ve Sınırlama özellikleri getiriyor

Twitter

Twitter, kullanıcıların yanıtları daha fazla kontrol etmelerini sağlayacak özellikler geliştiriyor: Filtreleme ve Sınırlama Sosyal medya platformu, tweetlere gelen yanıtlar konusunda kullanıcıların daha fazla hakimiyet kurabilmesini sağlamak amacıyla Filtreleme ve Sınırlama özelliklerini platforma dahil edecek.

Twitter, kullanıcıların tweetlerine gelen yanıtlar üzerinde daha fazla kontrol sağlayabilmesi yeni özellikler geliştiriyor. Şirketin ürün tasarımcısı Paula Barcante, henüz geliştirme aşamasında olan Filtreleme ve Sınırlama özelliklerini paylaştığı tweetlerle açıkladı.

Yanıtlar üzerinde daha fazla hakimiyet kurulabilecek
Barcante, özelliklerin kullanılması konusunda kararın kullanıcıya ait olduğunu söyledi. Kullanıcıların paylaştıkları tweetlere gelen yanıtlar potansiyel olarak zararlı olarak algılandığında kullanıcıya bu kontrolleri açmak isteyip istemediği sorulacak.

Twitter, Filtreleme ve Sınırlama özellikleri üzerinde çalışıyor
Filtreleme özelliğiyle zararlı veya istenmeyen bir yanıt algıladığında tweeti yazan ve yanıt veren kullanıcılar haricindeki hiç kimseye yanıt gösterilmeyecek. Sınırlama özelliğinde ise topluluk kurallarını bir süredir ihlal eden kullanıcılar tweetlere yanıt veremeyecek.

Bacante, yaşanabilecek hatalı durumların önüne geçmek için de çalışmalar yürüttüklerini belirterek: Bunlar otomatik kontroller olacağından %100 doğru olmayabilirler. Bu nedenle, filtrelediğimiz yanıtları ve bu işlemleri geri almak için sınırladığımız hesapları incelemenize izin verme seçeneğini de araştırıyoruz. ifadelerine yer verdi.

About YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

View all posts by YuReKTeN →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.