Uber de yeni özellik Daha fazla bekleyen daha az ödeyecek

28.10.2010
47
Uber de yeni özellik Daha fazla bekleyen daha az ödeyecek

Yolculuk paylaşım uygulamaları, trafiğin yoğun olduğu saatlerde kullanıcıların daha yüksek ücretler ödemesini isteyebiliyor. Bu durumda kullanıcılar, bekleyecek fazladan zamanları yoksa veya acilen bir yere gitme ihtiyacı duyuyorlarsa normalin üstündeki bu ücreti ödemek durumunda kalıyor. Uber’in test ettiği yeni özellik ise bu durumlarda kullanıcılara ikinci ve daha ucuz bir seçenek sunacak. Aracı bir süre daha beklemeyi kabul eden kullanıcılar daha az ücret ödeyerek Uber’i kullanabilecek.

Yolculuk ücretinde tasarruf
ABD’nin San Francisco ve Los Angeles şehirlerinde şu an için sadece Uber çalışanları tarafından test edilebilen yeni özelliğe dair ilk görüntü bir Uber çalışanın attığı tweet ile ortaya çıktı. Çalışan kısa bir süre sonra tweet’i silse de konuyla ilgili haberlerin teknoloji basınında yer bulmasının ardından bir Uber sözcüsü konuya açıklık getirdi. Deneysel olarak bu özelliğin üzerinde çalıştıklarını doğrulayan sözcü henüz hazır olmadığını ancak özellik kullanıma sunulduktan sonra kullanıcıların yolculuk ücretinde tasarruf yapabileceğini açıkladı.

Uber çalışanının paylaştığı ekran görüntüsünde saat 16.56’da bir Uber aracı çağrıldığı takdirde yolculuk için 10.18 dolarlık ücret ödeneceği görülüyor. Bunun yerine kullanıcıya daha ucuz seçeneği öneren Uber, aracın 17.00’da çağrılması halinde ödenecek ücretin 8.15 dolar olacağını belirtiyor. Yani kullanıcı sadece 4 dakika fazladan bekleyerek yolculuk ücretinde yüzde 20 civarında indirim elde edebiliyor. Tabi aracı geç çağırma aracın ulaşacağı sürenin de birkaç dakika gecikmesi anlamına geliyor ancak bu süre bekleme lüksüne sahip olan yolcular için kabul edilebilir seviyede. Özelliğin test sürecinden çıkıp ne zaman uygulanır hale geleceği ise henüz belli değil.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.