Ana Sayfa Genel Haberler Nihat Doğan kimdir?

Nihat Doğan kimdir?

0
0

Nihat Doğan kimdir? Türkücü Nihat Doğan, 15 Temmuz gecesi meydana gelen darbe girişimine tepkisini sosyal medya aracılığıyla paylaştı. Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine soluğu sokakta alan ünlü türkücü Nihat Doğan, tepkisini sert bir şekilde dile getirdi. Peki Nihat Doğan kimdir? İşte detaylar.

Katıldığı televizyon programlarındaki tavrı ve sosyal mecralarda yaptığı paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken türkücü Nihat Doğan, bu kez darbe girişimine gösterdiği tepkiyle gündemde. 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğanın çağrısı üzerine sokağa çıkan Nihat Doğan, tepkisini tankın üzerine çıkarak dile getirdi. Peki Nihat Doğan kimdir? İşte detaylar:..

Askerlerin kullandığı tankın üzerine çıkan Doğan, sosyal medya hesabından “Şükürler olsun sadece sokaklara değil tankların üzerine de çıktık” diyerek herkese duyurdu.

Doğan, araba çektiği videoda; “Darbeci alçaklara, işgalcilere karşı sokaklardayız. Millet kazanacaktır. Herkesi sokağa davet ediyorum. Tankların üstüne çıkın.” diyerek herkesi sokağa davet etti.

“TANKI ETKİSİZ HALE GETİRDİK”

Nihat Doğan Kimdir?

Nihat Doğan (d. 13 Şubat 1977, İstanbul), Kürt asıllı Türk halk müziği şarkıcısı. 1995te yayımlanan Kırdın Kalbimi ile profesyonel müzik kariyerine başladı. 2011deki Survivor Ünlüler-Gönüllüler ile popülerliğini artırdı.

Kürt kökenli olan Nihat Doğan, 13 Şubat 1977de İstanbulda doğdu. On bir yaşındayken babasını kaybetti. Ailesinin büyükleri tarafından Muşa götürülmek istendi fakat gitmek istemediğinden İstanbulda kaldı. Avcılardaki bir çay bahçesinde istek üzerine bir şarkı söylemesiyle orada bulunan fakat Almanyada ikâmet eden bir çiftin önerisiyle Almanyaya gitti. Bir sene orada kaldı fakat star olamayacağını düşünüp Türkiyeye geri döndü. Müzik kariyerine 1995 yılında Kırdın Kalbimi adlı albümüyle başladı. 2011 yılında Acun Ilıcalının sunduğu Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur.
22 Ekim 2012 tarihinde Nihat Doğan, Twitter hesabında İstanbul 1. Amatör Lig 3. Grupta yer alan Büyükderesporun teknik direktörü olduğunu açıkladı. Fakat Doğan, antrenör diplomasına sahip olmadığı için resmi olarak Büyükderesporun teknik direktörü değil. Türkiye Futbol Federasyonunun Sözleşmeli bir antrenöre sahip bir kulüpte, gerekirse bir yönetici, antrenör kulübede olmasa bile takımın başında yer alabilir. kuralına dayanarak Doğan, yönetici kartıyla sahaya çıktı.

2015 yılında Survivor All-Stara katılacaktı fakat Özgecan Aslan hakkında Twitterda Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız. dedi ve halktan büyük tepki aldı. Bunun üzerine Acun Ilıcalı, Nihat Doğanı Survivor All-Star 2015den men etti ve Galatasaray SK eski yöneticilerinden Adnan Öztürkün kendisi hakkındaki ihraç talebi Yönetim Kurulunca oy birliğiyle olumlu bulundu. Böylece 2015 yılının Mart ayında yapılacak olan Mali Genel Kurulda ihraç istemiyle oylama yapılmasının yolu açılmış oldu.
Ayrıca Nihat Doğan, kendini muhafazakâr demokrat olarak tanımlamaktadır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz