Teknoloji

Nokia markalı ilk dizüstü bilgisayar ortaya çıktı

Nokia markalı ilk dizüstü bilgisayar ortaya çıktı: İşte özellikleri ve fiyatı Nokia çok yakında PureBook X14 adlı ilk dizüstü bilgisayarını piyasaya sürecek. Henüz çıkış tarihi belli olmayan cihaz Hintli e- ticaret platformu Flipkart’ın sitesinde göründü.

Nokia’nın dizüstü bilgisayar çıkarmayı planladığını daha önce duymuştuk. Hindistan’ın en büyük e- ticaret platformu Flipkart, Nokia markalı ilk dizüstü bilgisayarı gözler önüne serdi. Modelin adı Nokia PureBook X14.

Cihaz Full HD çözünürlükte 14 inçlik ekrana sahip. Gücünü ise 10. nesil Intel Core i5 işlemcisinde alıyor. Şirket ilk dizüstü bilgisayarında 8 GB RAM ve 512 GB kapasiteli NVMe SSD depolama birimine yer vermiş.

Fiyatı da belli oldu
Nokia PureBook X14, Dolby Vision ve Dolby Atmos ses desteği sunuyor. Ayrıca sadece 1.1 kg ağırlığında. Görüntüler ekranın etrafında çok ince çerçeveler olduğunu ve büyük bir dokunmatik yüzeyle geleceğini gösteriyor.

Nokia markalı ilk dizüstü bilgisayar ortaya çıktı: İşte özellikleri ve fiyatı
Dizüstü bilgisayar Hindistan’da yaklaşık 1.220 dolar fiyatla satılacak. Nokia PureBook X14’ün uluslararası pazarda piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu