ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri başladı

ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri başladı. ÖSYM, 2017-ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme tercihlerinin ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. ÖSYM duruma açıklık getirdi ve tarih belirlendi. İşte o detaylar.

ÖSYS Milli sporcu Yerleştirme Tercihlerinin ne zaman başlayacağı merak konusuydu. Spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirilmeyi bekleyen adaylar için sonunda ÖSYM konuya açıklık getirdi. Merakla beklenen ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme Tercihleri başladı.

2017 ÖSYS MİLLİ SPORCU YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 2017-ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme tercihlerinin 17-25 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

ÖSYMden yapılan yazılı açıklamada, 2017-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunun 8.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi başvurularının, 17-25 Ağustos tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

2017 ÖSYS MİLLİ SPORCU YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Açıklamada, ÖSYMye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacağı vurgulandı.

Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihlerin işleme alınacağı belirtilen açıklamada, tercih işleminin 25 Ağustosta saat 23.59da sona ereceği ifade edildi.

Açıklamada, başvuruları kabul edilen adayların tercihlerini belirtilen tarihler arasında ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapacakları kaydedildi.

Adayların en fazla 8 tercih yapabileceklerine dikkati çekilen açıklamada, engelli adayların, tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programlarını tercih edemeyecekleri kaydedildi.

Açıklamada, tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adayların tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecekleri belirtildi.

Add your comment

Your email address will not be published.