Paramparça Star tv dizisinde o kaza sahnesi nasıl çekildi

0
0

Paramparça Star tv dizisinde o kaza sahnesi nasıl çekildi Paramparçadaki kaza sahnesi için rekor maliyet
Star TVnin her hafta ilgiyle takip edilen dizisi Paramparça, 4 Mayıs Pazartesi akşam yayınlanacak olan bölümündeki kaza sahneleriyle dikkatleri üzerine çekeceğe benziyor.

Bilindiği gibi geçtiğimiz bölüm sonunda Gülseren (Nurgül Yeşilçay) ve Hazal (Alina Boz)ın olduğu taksi, bir kaza geçirerek inşaat alanından aşağı düştü. Peki izleyicilerin yüreğini ağzına getiren o sahneler, nasıl çekildi?

İkitellide bir inşaat şirketinin 3 bin metre karelik inşaat alanında çekimleri yapılan sahnelerde 30 metrelik bir çukurun yanı sıra 45 metreye inen üç ayrı çukur daha kazıldı. Kullanılacak olan taksi, tüm kontrollerden sonra 30 metrelik bir vinçle aşağı indirildi.

Taksinin gerçek bir kaza geçirmesi durumunda hangi bölgelerinin zarar göreceği uzmanlar tarafından incelendikten sonra taksi, vinçle kaldırılıp birkaç kez yere vuruldu ve ters çevrildi. Böylece aracın hasar alması sağlandı. Yönetmen Cevdet Mercan, zaman zaman çalışanlara balyozla taksiye vurup ezmelerini istedi. Taksi istenilen hale geldiği zaman çekimler başladı.

22. bölümde yer alan kaza sahnelerinin çekimi için sette 150 kişilik teknik ekip görev aldı. Sahnenin tamamı (hurdaya çıkan taksiyle birlikte) 350 bin liraya mal oldu. Her türlü önlem alınmasına karşın herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için itfaiye, ambulans ve sağlık ekipleri hazır bulunduruldu.

Nurgül Yeşilçay ve Alina Bozun makyajları 6 saatte yapıldı. Mercan, oyunculara tüm detayları anlatıp onları yönlendirdi. İki günde gerçekleşen çekimlerde 100′den fazla figüran yer aldı. Tüm ekibin büyük bir çaba gösterdiği sahneler, başarıyla sonuçlandı. Paramparça, yeni bölümüyle Pazartesi akşamı 20.30′da Star TVde!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz