PYBS Bursluluk sınavı sonuçları saat kaçta açıklanacak MEB PYBS

PYBS yani bursluluk sınavı sonuçları için heyecan dorukta. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Bursluluk sınavı sonuçları 18 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak. Bursluluk Sınavı sonuçları meb.gov.tr ve odsgm.meb.gov.trde ilan edilecek.

10 Haziranda düzenlenen 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınav (İOKBS) sonuçları için heyecan dorukta. Yüzbinlerce öğrencinin beklediği sonuçlar Milli eğitim Bakanlığı resmi sayfasında ilan edilecek.

PYBS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2016 – 2017 eğitim yılı içinde MEB tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk (PYBS) sınav sonucu 18 Temmuzda açıklanacak. PYBS sonuç ekranı ise http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek. Sonuçlar adreslere posta yoluyla gönderilmeyecek ve bu iki site dışında hiç bir yerden açıklanmayacak.

PYBS nedir?

PYBS kısaltmasının tam açılımı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı şeklindedir. PYBS; Alt gelir grubuna mensup ailelerin çocuklarına ücretsiz kalıcak yer sağlanarak her ay önceden belirlenmiş bir aylığın verildiği ve okumasının sağlanmasına imkan sağlayan bir sınavdır.

6,7 ve 8 sınıflara SBS sınavından aldıkları puanların yüksekliğine göre, 5,9,10,11inci sınıflar ise Pybs sınavına göre bursu kazanıp kazanmadıkları belirlenir. PYBS sınavları her yıl tekrarlanır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları saklıdır © 2018 sesli sohbet Seviyeli Sesli Kameralı Chat Sitesi