Sadri Şenerden Buraka 10 Günlük Süre

Trabzonspor Başkanı Sadri Şenerin, takımdan ayrılmak istediğini kendisine ileten Burak Yılmaza, 10 gün içinde işini hallet. dediği öğrenildi.

Başta Lazio olmak üzere bir çok Avrupa kulübünden teklif alan Burak Yılmaz, önceki gün teknik direktör Şenol Güneşle bir görüşme yaptıktan sonra yönetime takıdan ayrılmak istediğini ve gelen teklifleri değerlendireceğini iletmişti. Burak Yılmaz dün de Başkan Sadri Şenerle bir araya gelerek, şartlar oluştuğu takdirde hayalini gerçekleştirmek için Avrupaya gitmek istediğini söyledi.

BİZE SORMADAN DA GİDEBİLİRDİ

Burakın takımdan ayrılmadan önce hocasından başkanına kadar herkesin rızasını almasını şık bir davranış olarak niteleyen Başkan Şenerin, golcü oyuncuya, Sözleşmendeki madde gereğince bize sormadan da yurt dışında bir kulübe gidebilirdin. Ama öncekiler gibi davranmadın. Bu nedenle sana teşekkür ederim dediği öğrenildi. Şener ayrıca hizmetleri nedeniyle de Buraka teşekkür etti.

Bu arada Başkan Şener, Burak Yılmazdan gideceği takımı belirlemesi konusunda elini çabuk tutmasını da isterken, 10 gün içinde geleceğinle ilgili girişimini sonuçlandırırsan biz de bundan sonraki rotamızı ona göre çizeriz dedi.

AVNİ AKERDE TADİLAT

Trabzonsporun maçlarını oynadığı Hüseyin Avni Aker Stadyumunun kapasitesinin artırılması için çalışma başlatıldı. Buna göre dağ tarafındaki kale arkası ile kapalı tribün arasındaki köşede bulunan Trabzonsporlu Eski Futbolcular Derneğine ait lokalin yıkılarak kale arkası tribününe ekleneceği, böylece yaklaşık bin 500 kişilik ek tribün kazanılacağı öğrenildi. Projenin hazırlık aşamasında olduğu ve önümüzdeki günlerde inşaatın başlatılarak yeni sezona yetiştirileceği de vurgulandı.

Add your comment

Your email address will not be published.