Samsung Android güncelleme politikasını değiştiriyor Galaxy S22, Android 16 alabilir

Samsung geçtiğimiz dönemde Android işletim sistemi güncelleme politikasını iki büyük güncellemeden, üçe çıkarmıştı. Yeni bir sızıntıya göre Güney Koreli dev, Android güncellemelerini dört büyük işletim sistemi güncellemesi olacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

Sızıntılara göre, Galaxy S22 serisi, Android 12 ile piyasaya çıkacak ve ardından Android 13, Android 14, Android 15 ve hatta Android 16 alacak. Android 16 ile bu akıllı telefonların, emekli olmadan önce bir yıl daha güvenlik yamaları görecekleri iddia ediliyor. Lisans anlaşmasının sızdırılan ekran görüntülerine göre Koreli teknoloji devi, güvenlik yamalarını dört yerine beş yıl süreyle sağlamayı da planlıyor.

Samsung, Android güncelleme politikasını değiştiriyor

Unpacked 2022 etkinliğinde açıklanması bekleniyor
Yeni politika, Galaxy S21, Galaxy S22, Galaxy Tab S8, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 katlanabilir akıllı telefonlar dahil olmak üzere amiral gemisi cihazlar için geçerli olacak.

Büyük olasılıkla Samsung, 9 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan Unpacked 2022 etkinliğinde, cihazları için yeni yazılım destek politikasını resmi olarak açıklayacak.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir