Teknoloji

Samsung dan Applea kopya göndermesi Ultra ve Yeşil

Samsung, Appleın kendisini kopyaladığını ima etti: Ultra ve Yeşil Teknoloji dünyasında genellikle hep Samsungun Appleı taklit ettiği konuşulur. Bu kez Güney Koreli dev Appleın kısa süre önce tanıttığı yeni ürünleriyle kendisini kopyaladığını ima etti.

Samsungun Kuzey Amerika birimi, Twitter hesabında yaptığı bir paylaşımla Appleın 8 Martta tanıttığı ürünlerde kendi fikirlerini kopyaladığını ima etti. M1 Ultra ve iPhone 13 serisi için tanıtılan yeşil renk seçeneğinden bahsediyoruz.

Güney Koreli şirket, Appleın yeşil renk seçeneği ve Ultra takısını kendisinden ödünç aldığını düşünüyor. Samsungun PR departmanı çalışanları tarafından yapılan paylaşımda Ultra? Yeşil? Bugün içtenlikle gurur duyuyoruz ifadeleri kullanıldı.

Başlangıç noktası yeşil Galaxy S22 Ultra
Hatırlayacağınız üzere Samsung geçtiğimiz Şubat ayında yeşil renk seçeneğine sahip Galaxy S22 Ultrayı duyurmuştu. Şirket bundan yola çıkarak biraz da ilgi çekmek maksadıyla böyle bir göndermede bulunmuş görünüyor. Zira Apple daha önce de yeşil renkte iPhone çıkarmıştı.

Başta da belirttiğimiz üzere Samsung sıklıkla Apple ürünlerinin özelliklerini kopyalamakla suçlanıyor. Güney Koreli dev söz konusu paylaşımı elbetteki bu algıya yanıt olarak yaptı. Ayrıca şirket Appleın izinden giderek akıllı telefonlarından kulaklık girişini kaldırmış ve kutudan şarj adaptörünü çıkarmıştı.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir