Samsung, mobil cihazlar için kablosuz şarj teknolojisiyle yakından ilgileniyor. Şirketin, ortaya çıkan yeni bir patenti teknolojik cihazları, onlarla doğrudan temas etmeden şarj eden bir istasyonun çalışmasını açıklamakta.

Patent açıklamasına göre, Samsung’un tamamen kablosuz şarjı iki bölümden oluşuyor: Bir baz istasyonu ve bir rezonatör. Rezonatör, hem istasyonun kendisine hem de ondan uzakta belirli bir mesafeye kurulabiliyor ve böylece şarj aralığı artıyor. Sonuç olarak da verici ve rezonatör çevresinde 360 derecelik enerji aktarımı gerçekleştiriliyor.

Samsung, gerçek kablosuz şarjın geliştirilmesi için çalışıyor

Samsung bu teknolojiyi ticari hale getirebilecek mi?
Resimde gösterildiği gibi, akıllı telefonlar, kulaklıklar, akıllı saatler ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli teknolojik cihazlar kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Öte yandan patentte, enerjinin maksimum dağıtım mesafesi, güç ve aynı anda şarj edilen cihazların sayısı hakkında hiçbir bilgiye yer verilmemiş.

Motorola, OPPO ve Xiaomi’nin halihazırda çalışan kablosuz şarj prototiplerini gösterdiklerini belirtmekte fayda var. Ancak şu ana kadar hiçbir şirket, ticari kullanıma hazır bir çözüm sunamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz