Sevişme sahnesi mahkemelik oldu

İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı ‘Mahpeyker Kösem Sultan’ filmine verdiği 2 milyon 500 bin liralık desteğin 500 bin lirasını filmdeki sevişme sahnesinde Damla Sönmez’in göğsü gözüktüğü için ödemeyince, yapımcı Ayfer Özgürel tazminat davası açtı.

FİLM VİZYONA GİRİNCE ÖDENECEKTİ

Osmanlının en güçlü valide sultanlarından Mahpeyker Kösem Sultanın hayatı geçen yıl, İstanbul 2010 Kültür Başkenti ajansının desteği ile film oldu.

Film için 2 milyon lira ödenek çıkaran ajans, 1,5 milyon lirayı çekimler sırasında yapımcı ayfer Özgürel’e verdi. Kalan 500 bin liranın ise film vizyona girdiği zaman ödenmesi konusunda anlaşıldı. Ancak film vizyona girdiğinde İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı Sineme Direktörü Yusuf Kaplan, sevişme sahnelerine ateş püskürdü.

BÖYLE REZİL BİR FİLMİ ONAYLAMAM

Habertürkte yer alan habere göre; filmdeki oyuncu Damla Sönmezin göğüslerinin göründüğü sahnenin hiçbir estetik yanının bulunmadığını söyleyen Yusuf Kaplan Senaryonun dışına çıkarak sevişme sahneleri eklenmiş. Böyle rezil bir filmi onaylamam mümkün değil diyerek anlaşma gereği ödenmesi gereken 500 bin lirayı ödemedi. Bir yıldır parasını alamayan yapımcı Ayfer Özgürel, sevişme sahnelerinin sonradan eklenmediğini belirterek Kaplan aleyhine tazminat ve hakaret davası açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi