Sinan Oğan Akşenerin partisine katılmayacağını açıkladı

Meral Akşener liderliğinde kurulacak partiye katılıp katılmayacağı merak konusu olan eski vekil Sinan Oğan,A planımız da B planımız da C planımız da Milliyetçi Hareket Partisi’nde mücadeledir dedi.

MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan, Meral Akşenerin liderliğinde kurulacak yeni partiyle ilgili açıklama yaptı. Sözcü gazetesinde Nil Soysal’a konuşan Sinan Oğan, Akşenerin yeni partisi için MHP içerisinde genel başkanlık mücadelesi verirken başka bir siyasi oluşumu destekleyemem. A planımız da B planımız da C planımız da Milliyetçi Hareket Partisi’nde mücadeledir.Türk milliyetçileri yuvasına dönecek ifadelerini kullandı.

Partisinden ihracıyla ilgili de konuşan Oğan şunları söyledi: Milliyetçi Hareket Partisinden kesin olarak ihracım söz konusu değil. Bir üst mahkemeye müracaat hakkım vardı ve bu hakkımı kullandım. İnşallah yanlış üst mahkemeden dönecektir. Bu ihraç son derece haksız ve hukuksuz şekilde yapılmış ve ülkücü vicdanları sızlatmıştır. Ancak bu benim MHPden ilk ihracım da değil, bu ihraçtan da mahkeme yoluyla döneceğim. Olmadı kongrede delege kararıyla geri döneceğim ama muhakkak döneceğim.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir