Lionel Messi ilk kez Inter Miami forması giydi! Büyük ilgi gördü

15.07.2023
52
Lionel Messi ilk kez Inter Miami forması giydi! Büyük ilgi gördü

Lionel Messi, ilk kez Inter Miami forması giydi! Büyük ilgi gördü PSG’den ayrıldıktan sonra Barcelona’ya döneceği ya da para dağıtan Suudi Arabistan’a gideceği konuşulan Lionel Messi ters köşe yapmış ve MLS ekibi Inter Miami ile anlaştığını açıklamıştı. Taraflardan resmi duyuru gelse de Arjantinli süperstar formayı daha yeni giydi ve Amerika temsilcisi bir ‘Hoş geldin’ videosu daha yayımladı.

Arjantin’le Dünya Kupası kazanan, PSG ile şampiyon olan Lionel Messi, yeni takımını resmen duyurmuştu. Messi, yaptığı açıklamayla MLS ligi takımlarından Inter Miami takımıyla anlaştığını açıklamıştı.

Messi şu sözlerle geleceğine dair iddialara son noktayı koymuş ve tercihinin nedenini belirtmişti:

‘BARCELONA’YA DÖNMEYİ ÇOK İSTİYORDUM’

“Barcelona’ya gerçekten dönmek istiyordum, bunun için çok heyecanlıydım ancak gittiğimde daha önce yaşadıklarımı tekrardan yaşamak istemedim. Geleceğimi başkasının ellerine bırakmak istemedim. LaLiga’nın her şeyi kabul ettiğini ve geri dönmem için her şeyin yolunda olduğunun söylendiğini duymuş olsam da, gerçekleşmesi gereken daha pek çok şey vardı. Avrupa’dan başka teklifler de vardı ancak benim Avrupa’dan istediğim tek takım Barcelona’ydı. Kendimi dışarıda bırakıp ailemi düşünmem gereken bir zamana girdim.”

‘KONU HİÇBİR ZAMAN PARA OLMADI’

“Ailem için son iki sene çok iyi geçmemişti. Çocuklarımın yeniden otelde kalmak zorunda kalmalarından korkuyordum. Kendi kararımı vermek istedim. Umarım bir gün Barcelona’ya dönebilirim. Nasıl olur bilmiyorum ancak orayı çok seviyorum. İnsanların ilgisini takdir ediyorum ve bir gün oraya dönmek istiyorum. Konu hiçbir zaman para olmadı. Konu para olsaydı, Suudi Arabistan’a ya da başka bir yere giderdim. Barcelona’yla sözleşme hakkında konuşamadık. Sözlü bir teklif yapıldı ve kabul edildi ancak para konuşmadık. Bana resmi bir teklif veremediler.”

‘İKNA EDEBİLMEK İÇİN 3 YILDIR UĞRAŞIYORUM’

Ardından ise MLS ekibi Inter Miami’nin Başkanı Jorge Mas çok önemli bir açıklama yapmış ve herkesin merak ettiği konuyu yanıtlamıştı. Arjantinli süpertar, Amerika’da ne kadar kazanacaktı? Mas, “Messi, ABD’de yıllık 50-60 milyon dolar kazanacak. Onu ikna edebilmek için 3 yıldır uğraşıyorum” sözleriyle bu soru işaretlerini giderirken bu anlaşmanın yanı sıra kulüpten yıldız oyuncuya hisse verileceği de iddia edilmişti.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Inter Miami’yle anlaştığını açıklayan ve MLS ekibinin daha önce transferini duyurduğu Lionel Messi yeni takımının formasını ilk kez giydi. Miami de bir kez daha ‘Hoş geldin’ videosuyla Messi transferini resmen açıkladı. Bu paylaşım kısa sürede büyük ilgi gördü.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.