Sultanlar Çin’i geçemedi

Londra Olimpiyat Oyunlarında A Milli Kadın Voleybol Takımımız, B Grubundaki ikinci maçında Çine 3-1 mağlup oldu. İlk sınavında Brezilyaya mağlup olan Filenin Sultanları ikinci maçında da galibiyetle tanışamadı.

Londra Olimpiyatları’nda ilk sınavında son şampiyon Brezilya’ya mağlup olan Filenin Sultanları ikinci maçında Çin ile karşı karşıya geldi.

Londra Olimpiyat Oyunlarında A Milli Kadın Voleybol Takımımız, B Grubundaki ikinci maçında Çine 3-1 mağlup oldu. İlk sınavında Brezilyaya mağlup olan Filenin Sultanları ikinci maçında da galibiyetle tanışamadı.

Dördüncü set sonucu: Çin: 25 – Türkiye: 22

Üçüncü set sonucu: Çin: 29 – Türkiye: 31

İkinci set sonucu: Çin: 25 – Türkiye: 20

İlk set sonucu: Çin: 25 – Türkiye: 20

MİLLİLERİN KADROSU

-Neslihan, Bahar, Naz,Gözde, Neriman, Eda, Gülden

Karşılıklı sayılarla başlayan ilk sette, milliler file önünde hatalar yapınca ilk teknik molaya Çin 8-4 önde girdi. Teknik mola sonrası üst üste iki sayı bulan milli takımımız farkı yavaş yavaş kapatmaya başladı. Kısa süreli etkinliğin ardından Çin hucümlarına karşılık veremeyen milli takımımız ikinci teknik molaya da 16-12 geride girdi. Farkı bir türlü kapatamayan milliler, ilk seti 25-20 kaybetti.

İkinci sete hızlı başlayan Çin, bir anda farkı 4 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Bu dakikadan itibaren toparlanan Sultanlar farkı azaltarak durumu 4-4e getirdi. İlk setten bu yana sürekli Çini takip eden Türkiye ikinci sette 5-4 öne geçen milli takım, daha sonra konsantrasyonunu kaybetti ve oyunun üstünlüğünü rakibine bırakınca seti de 25-20 kaybetti.

Üçüncü sete iyi başlayan Filenin Sultanları, yaptıkları etkili savunma ve hücumlarla üst üste sayılar buldu ve ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Teknik mola sonrası da hızını kesmeyen milliler farkı 4 sayıya kadar çıkarmayı başardı:11-7. Aradaki farkı yavaş yavaş eriten Çin bir anda bulduğu sayılar 16-14 öne geçti. Teknik mola sonrası müthiş bir dönüş yapan Ay-yıldızlılar, mücadeleyi bırakdı. Üçğncü setin sonları büyük mücadeleye sahne olurken iyi bir geri dönüş yapan Filenin Sultanları seti 31-29 kazanarak durumu 2-1e getirdi.

Dördüncü setin ilk teknik molasına 8-4, ikinci teknik molasına da 16-12 Çinin üstünlüğüyle girildi. Filenin Sultanları mücadeleyi bırakmayarak rakibini yakalamaya çalıştıysa da bunu başaramadı ve son seti 25-22 kaybederek, sahadan 3-1 yenik ayrıldı.

Türkiye, gruptaki üçüncü maçında Sırbistan ile 1 Ağustos Çarşamba günü TSİ 16.45’de karşılaşacak.

Türk taraftarlar yalnız bırakmadı

Londra’da yaşayan çok sayıda Türk vatandaşı, ”Filenin Sultaları”nı Çin karşısında yalnız bırakmadı. Tribünlere Türk bayrakları asan sporseverler, maç boyunca tezahüratlarla milli voleybolculara moral verdi.
Bu arada karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık da tribünden izledi.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir