Ana Sayfa Genel Haberler Şurup sevmeyen çocuklar için!

Şurup sevmeyen çocuklar için!

1
0

Günümüzde tükettiğimiz besinlerdeki vitamin mineral miktarları günlük ihtiyaçlarımızı karşılamaya yetmemektedir.

Artık vitamin minerallerce fakir bir dünyada yaşıyoruz, doğa zehirlenirken aldığımız besinler de zehirleniyor; sebze meyveler doğal yöntemlerle yetiştirilmiyor, balıklar kirli denizlerde avlanıyor, tavuklar büyüme faktörleri ile besleniyor. Bu durum en çok çocuklarda kritik bir önrm göstermektedir. Beslenme bozuklukları ve azalan besin değerleri onların gelecekteki sağlığını da tehdit eder hale gelmiştir.
Vitamin ve mineral eksikliğinin bebeklerde büyüme ve zeka gelişimi bozukluğuna , çocuklarda okul başarısında düşüklüğe neden olabildiği bilinen bir gerçektir ve çocuklarda erken dönemde bu eksikliklerin önüne geçmek ileride karşılaşılabilecek kronik hastalık risklerinin azalmasını sağlayabilmektedir. Aynı zamanda yapılan araştırmalar günlük vitamin ve mineral takviyesi kullanımının çocukların IQ düzeyini 2.5-15 puan artırabildiğini göstermiştir. Bu nedenle doğal beslenme ile yeterince karşılanamayan günlük vitamin – mineral ihtiyacının mutlaka vitamin mineral içeren besin takviyeleri ile karşılanması gerekmekte. Fakat çocuklar bu besin takviyelerinden çoğu zaman hoşlanmayabiliyorlar ve kullanmayı reddediyorlar.

Bu ihtiyaçtan yola çıkılarak geliştirilmiş yeni formlarla çocuğunuza vitamin mineral vermeniz şimdi çok daha kolay. Saşe formda toz halinde geliştirilen bu takviyelerle çocuklarınızın gıdalarını vitamin ve minerallerle güçlendirebilirsiniz. Çocuğunuz şurup sevmiyorsa ona vitamin mineral takviyesi sağlamanın en kolay yolu; vitamin – mineral tozunu en sevdiği yiyeceklere karıştırmak ve ona fark ettirmeden tüketmesini sağlamaktır.

Saşe formdaki bu gıda takviyeleri enkapsülayon yöntemiyle geliştirildiğinden, yani vitamin mineraller bazı özel maddelerle(hidrojenize bitkisel yağ gibi) kaplı olduğundan gıdalarla etkileşime girmez, yiyeceklerin tadını ve kokusunu değiştirmez.

Saşe formların, kullanım kolaylığı yanında pek çok avantajı da bulunmaktadır. ABD’nin en önemli hastalık izleme merkezi olan CDC’de (Center for Disease Control and Prevention) görevli araştırmacılar, beslenme bozukluklarının en sık görüldüğü ülkelerin başında gelen Kenya’da yaptıkları bir araştırmada, toz şeklinde saşe formda vitamin ve mineral takviyesinin çocuklarda iştah artışı oluşturduğunu saptadılar. Saşe şeklinde bulunan ve özel maddeler kullanılarak kaplanmış (enkapsüle edilmiş) vitamin ve mineral kullanımının hem ailelerde büyük kullanım kolaylığı sağladığı, hem de çocuklar tarafından çok rahatça alınabildiğini belirttiler. Ülkemizde de bulunabilen bu saşe formda vitamin mineral tozları, çocukların iştahını artırmakta ve beslenme yetersizliklerinin de önüne geçmektedir. (Food Nutr. Bull 2010(31): s179-s185)

Çocuğunuza vitamin mineral takviyesi sağlamanın en kolay ve etkili yolu için, her çocuğun ihtiyacına özel farklı ürünler geliştiren yenilikçi markanın “Nutrigen Vitamixin” ürününü deneyebilirsiniz.

Son olarak annelere büyük kolaylık sağlayan bu formların, Avrupa pazarında da yer aldığını ve İngiltere’de Sağlık Bakanlığı tarafından özellikle tavsiye edildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz