Teknoloji

Taksicilerin cep telefonları POS cihazına dönüşüyor BiTaksiPOS

Taksicilerin cep telefonları POS cihazına dönüşüyor: BiTaksiPOS BiTaksi ve Mastercard iş birliği ile geliştirilen BiTaksiPOS özelliği ile taksiciler cep telefonlarını kullanarak müşterilerin kredi ve banka kartlı ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Türkiyedeki pek çok takside kredi kartı POS cihazı bulunmuyor. Yanında nakit olmayan müşteriler sıkıntı çekiyor. Kredi kartı pos cihazı bulunan taksiler daha fazla tercih ediliyor. Aracına POS cihazı koymak isteyen taksiciler, bankaların yüksek maliyetlerini görünce vazgeçiyor. BiTaksi, taksilerdeki POS cihazı sorununu çözmek için BiTaksiPOS hizmetini duyurdu.

BiTaksi ve Mastercard iş birliği ile cep telefonları POS cihazına dönüşüyor. NFC özellikli Android telefonlarda BiTaksiPOS uygulaması kullanılarak temassız özellikli MasterCard, VISA ve Troy kartlar ile ödeme yapılabilecek. NFC özelliği olmayan ve temassız özelliği bulunmayan kartlarla ödeme yapılamayacak. BiTaksiPOSu kullanmak için yolculuğun BiTaksi ile başlamış olması zorunlu değil.

BiTaksiPOSun taksiciler açısından en önemli özelliği ise düşük komisyon oranı oluyor. Sektördeki en düşük komisyon oranı alındığı ve günlük olarak ödemelerin yatırıldığı belirtiliyor. İşlem kazançlarını almak için vade beklemeye gerek kalmayacak. BiTaksiPOS’u sadece taksiciler kullanabilecek. Diğer sektörlerde kullanılamayacak.

BiTaksiPOS İşlem Ücreti
Taksimetre Tutarı (TL) İşlem Ücreti (TL)
0 -20 0,50
21 -30 1,90
31 -50 2,90
51 -100 4,90
100 ve üzeri 6,90

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir