Genel Haberler

Tarık Mengüç kimdir Yarışmadan neden elendi

Tarık Mengüç, Survivor 2017nin Ünlüler kadrosunda bu haftaki eleme gecesinde SMSteki en az oyu alarak adaya veda eden isim oldu. Ünlüler takımından Sedat, Tarık, Adem ve Sabriyenin eleme potasında olduğu gecede en düşük oy oranı ile Survivorda elenen isim Tarık Mengüç oldu. Peki Tarık Mengüç kimdir? İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler.

Tarık Mengüç, Survivorda Yarışma boyunca katılım gösterdiği 47 oyunda 12 galibiyeti var. Ünlüler takımında yer alan Tarık Mengüç, bu haftaki elenen isim oldu. Bizlerde bu haberimizde Survivor 2017deki hayaleni bu hafta veda eden Tarık Mengüç ile ilgili merak edilenleri, hayatı ve kariyeri hakkında detaylara yer vereceğiz.

TARIK MENGÜÇ ELENMEK İSTEMİŞTİ

Gelen SMS oyları sonucunda Tarık Mengüçün istediği oldu ve ünlü şarkıcı adaya veda etti. Geçtiğimiz günlerde Survivora oğlunun isteği ile katıldığını söyleyen Tarık Mengüç, yaşının 45 olmasına rağmen oradaki genç yarışmacılar ile savaşmaya çalıştığını ancak başarılı olmadığını belirtip arkadaşlarının kendisini eleme potasına sokmasını istemişti.

TARIK MENGÜÇ KİMDİR?

Tarık Mengüç 17 Ocak 1969; İstanbul Türk şarkıcı, söz yazarı. 2004te yayınlanan Şakşuka adlı albümünde seslendirdiği ve albümle aynı isimi taşıyan şarkıyla çıkış yapmıştır.

Askerlik görevini, İzmir Ege Ordu komutanlığı ve Denizli ordu evinde yaptı. Tarık Mengüç, müzik hayatına önce atılmadan hayatını devam ettirebilmek için; mobilya tasarımcısı ve cilacılık, seramikçilik, çakmakçılık, düğün salonlarında şarkı söylemek gibi işler de çalıştı.

İlk bestesi “Nazar değmesin” adlı eseridir. Daha önce, Sibel Cana “Hey Adamım”, Seda Sayana “Ben Sana Demedim mi”, davut güloğluna “Katula Katula”, Çılgın Sedat, Betül Çağlar, Ayça Tekindora “Degaje” gibi birçok ünlü isme bestesini veren Tarık Mengüç sanatsal şarkılar yaptığını söylüyor. En son bestesi “Yıkılıyor” Madonna Ayçanın albümünde çıkış parçası olarak yer almaktadır.

Tuğrul Şan Müzik Dershanesinde 5 yıl şan dersi alan Mengüç, İbrahim Tatlıses, İbrahim Erkal, Ebru Gündeş, Doğuş, Faruk K gibi isimlere de vokal yaptı. Sözü ve Müziği kendisine ait olan albümle de aynı adı taşıyan 2004 yapımı “Şakşuka” isimli parçasına, yönetmen Kemal Başbuğ yönetiminde çekilen klipte kendisine yine beş Çingene dansçı da özel koreografileriyle eşlik etti.

Tarık Mengüçün dans grubu 5 kişi ve bir kendinden 5 yaş küçük kardeşi Taner ve diger dört kişi de mahalleden arkadaşı. 2008 yılında oynadığı “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” adlı filmde Roman Bekir karakterini canlandırdı.

Moskova, Almanya gibi Avrupa ülkelerinde de birçok konserler veren Tarık Mengüç,1999dan itbaren 7 yıl Şahin Özerde müzik yönetmeni olarak çalışan ünlü Aranjör Suat Aydoğanın asistanlığını da yapmıştır. Yolda görenler “Networkün mankeni zannettikleri Tarık Mengüç 1999 dan beri saçlarını Osmanbeydeki Şiva Kuaförde yaptırdığını söylüyor.

2004 yılında Cennet Mahallesi TV dizisinde konuk oyuncu olarak rol aldı ve Şakşuka isimli albümü, 2007de Lakerda isimli albümünü çıkardı.2009 da ise Olimpiyat Müzik etiketiyle “İnadına 35 Derece” isimli albümünü çıkardı. 4 Ekim 2011de de Seyhan Müzik etiketiyle Tek Kişilik Orduyum isimli albümü çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu