Tarkana çeteden dava açılacak!

Uyuşturucu baskınında yakayı ele veren Tarkan, serbest kaldı ancak hakkındaki iddialar rahat vermeyecek.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Emin Ateşağaoğlu, tarafından hazırlanan iddianameyi değerlendiren, 3. Ağır Ceza Mahkemesi uyuşturucu madde ticareti yapmak suçunun ‘suç işlemek için teşkil edilmiş örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenmiş olduğundan görevsizlik kararı vererek, dosyayı özel yetkili İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verdi.

Tarkan Tevetoğlu’nun, Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçunu düzenleyen ve 1 ile 2 yıl arasında hapis cezası öngören TCK’nın 191. maddesinin 1. fıkrası uyarınca yargılanması talep edilen iddianamede, Tevetoğlu hakkında aynı maddenin 2. fıkrasında yer alan Bu suçtan dolayı açılan davada mahkeme, birinci fıkraya göre hüküm vermeden önce uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi hakkında tedaviye ve denetimli serbestlik tedbirine, kullanmamakla birlikte, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi hakkında denetimli serbestlik tedbirine karar verilebilir hükmünün de uygulanması istenmişti.

Başka bir şüphelinin de Tevetoğlu ile aynı maddeler uyarınca yargılanması istenen iddianamede, diğer 15 şüphelinin ise 5 ile 23 yıl arasında değişen hapis cezaları öngören uyuşturucu madde satmak uyuşturucu madde alınıp satılmasına aracılık etmek yurda uyuşturucu madde ithal etmek  uyuşturucu madde kullanmak ve kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak suçlarından yargılanması talep edilmişti.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir