2023 Lamborghini Huracan Sterratonun gövde tasarımı ortaya çıktı

14.11.2022
38
2023 Lamborghini Huracan Sterratonun gövde tasarımı ortaya çıktı

2023 Lamborghini Huracan Sterrato’nun gövde tasarımı ortaya çıktı Lamborghini Huracan deyince doğal olarak aklımıza ilk olarak asfalt geliyor ancak İtalyan marka yakında yeni bir versiyonla bu algıyı değiştirecek. Bahsettiğimiz bu versiyonun adı Huracan Sterrato.

Daha önce kamuflajlı bir şekilde karşımıza çıkan yeni Lamborghini Huracan Sterrato bu kez üzerindeki örtülerden sıyrılarak tüm hatlarını gösteriyor. Tasarım olarak 2019 yılındaki Sterrato konseptine büyük oranda sadık kalınan model, asfalt dışında da kullanılabilecek şekilde elden geçirilen bir süper otomobil olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Yapılan değişikliklerden ilki elbette yerden yüksekliğin artmasına neden olan yeni süspansiyon sistemi. Bunun dışında daha kalın lastiklerle çevrelenen jantlar ve tavanda motor bölümünün nefes almasını sağlayan hava girişi de göze çarpan detaylar arasında. Ayrıca logonun kenarlarındaki ince LED ışıklar ve tavan rayları da değişikliklere dahil edilebilir.

Yeni Lamborghini Huracan Sterrato’nun gövde tasarımı ortaya çıktı

Tüm bu detaylar dışında yeniden tasarlanan hava girişleri, tamponlar ve yanlardaki korucuyu kaplamalar ve çamurluklardaki siyah renkli eklentiler de Huracan Sterrato’nun offroad karakterine vurgu yapan tasarım detayları arasında.
Makyajlı Opel Corsa’nın ilk casus fotoğrafları yayınlandı
7 sa. önce eklendi
Motor tarafında henüz net bir açıklama yok ancak otomobilin V10 motor ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle sahaya sürüleceğini biliyoruz. Konsept model 631 hp güce sahip Evo AWD versiyonunu temel alıyordu ve tork yönlendirme ve arka akstan yönlendirme gibi özelliklere sahipti. Aynı özellikleri üretim versiyonunda da görmeyi umuyoruz.

Lamborghini’nin saf içten yanmalı motora sahip son üretim modeli olması beklenen yeni Huracan Sterrato, 30 Kasım’da resmi olarak tanıtılacak. Konuyla ilgili tüm detayları siz değerli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.