Apple yeni ödeme sistemini duyurdu Apple Pay Later

29.03.2023
43
Apple yeni ödeme sistemini duyurdu Apple Pay Later

Apple, yeni ödeme sistemini duyurdu: Apple Pay Later Apple Pay Later, iPhone kullanıcılarının online satın alma işlemlerini taksitle ödemesine olanak tanıyor. Apple’ın “şimdi al sonra öde” sistemine dayanan yeni dijital cüzdan uygulaması Apple Pay Later neler getiriyor bakalım.

Apple Pay Later neler getiriyor?
Apple Pay Later adında yeni özellik, kullanıcıların satın alma işlemlerinde ödemelerini -altı hafta süresince- dört taksite bölmelerini sağlıyor. Kullanıcılara online ve uygulama içi satın alma işlemlerini yapmaları için 50 dolar ile 1000 dolar arasında değişen bir limit veriliyor. Kullanıcılar, Cüzdan uygulaması içinden faizsiz olarak limit talep edebiliyor. Kullanıcılar, Cüzdan uygulamasından yaklaşan taksitlerini takip edebilecek ve yönetebilecek.

Amerika’da sınırlı kullanıma açıldı
Apple’ın açıklamasına göre Apple Pay Later, şu anda Amerika’da da yavaş yavaş kullanılmaya başlandı. Önümüzdeki birkaç ay içinde uygun tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Ekonomistler karşı!
Apple’ın tüketicinin yüksek enflasyon ve genel ekonomik belirsizliğin oldukça dönemde satın alma işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla getirdiği “şimdi satın al sonra öde” sisteminin tüketicinin borçlarının daha da artmasına sebebiyet vereceği açık.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.